Aborcja
Białystok

Kobiety powinny móc decydować o swoim ciele i zdrowiu. Prawo do aborcji daje możliwość podejmowania przemyślanych decyzji dotyczących własnego ciała, planowania rodziny i przyszłości. Obecnie obowiązujące prawo w Polsce ogranicza możliwość usunięcia ciąży, dlatego gwarantujemy wsparcie kobietom, zapewniając pomoc w naszej klinice w Czechach.

Co to jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja polega na celowym zakończeniu ciąży poprzez usunięcie płodu lub zarodka z macicy przed jego urodzeniem. W Polsce obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące aborcji. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, aborcja jest legalna zaledwie w dwóch szczególnych sytuacjach:
zachodzi uzasadnione podejrzenie, że do ciąży doszło w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt, kazirodztwo),
gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia kobiety.
Poza tymi wyjątkowymi sytuacjami aborcja w Białymstoku, czy ogólnie w Polsce jest zabroniona, a osoby przeprowadzające zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, mogą być poddane karze grzywny lub więzienia.

Aborcja Białystok - konsekwencje prawne?

Zgodnie z artykułami 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza aborcję bezprawnie lub udziela pomocy w tym działaniu, może zostać skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko było wówczas zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet 8 lat więzienia. Zakończenie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą, ale pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również traktowane jest jako przestępstwo. Osoba dopuszczająca się takiego czynu podlega karze od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Jeśli dziecko było już w stanie samodzielnie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet do 10 lat więzienia. Jeśli nielegalne przerwanie ciąży doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, sprawca tego czynu może być skazany na karę pozbawienia wolności do 12 lat. Zgodnie z prawem sama kobieta ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Białymstoku?

W związku z zaostrzeniem prawa kobiet do aborcji w Polsce, ciężko znaleźć w Białymstoku miejsca, gdzie specjaliści przeprowadzą zabieg usunięcia ciąży bez konieczności medycznych uzasadnień i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie aborcja do 12. tygodnia jest w pełni legalne, a przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto się do nas zgłosić?

Nasza klinika ginekologiczna to miejsce, gdzie każda kobieta otrzyma pomoc, której potrzebuje. Bez zadawania zbędnych pytań i bez oceniania.

Profesjonalne wsparcie medyczne
Gwarancja dyskrecji i poufności
Legalny i bezpieczny zabieg
Kadra mówiąca w języku polskim
Zapewniamy transport

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie główne metody przerywania ciąży. Aborcja próżniowa polega na usunięciu płodu za pomocą specjalnej pompki, która jest umieszczana w macicy. Zabieg ten przeprowadza wykwalifikowany personel medyczny w kontrolowanych warunkach, najczęściej w klinice lub szpitalu. Metoda ta gwarantuje wysokie bezpieczeństwo – jest szybka, skuteczna i wykonywana przez doświadczony personel medyczny. Ryzyko powikłań jest zazwyczaj niskie, w szczególności podczas wykonania aborcji we wczesnym okresie ciąży. W razie jakichkolwiek trudności lekarz jest na miejscu i może szybko zareagować, co zmniejsza ryzyko wystąpienia poważniejszych komplikacji. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu leków poronnych, powodujących przerwanie ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne są zazwyczaj stosowane przez kobiety w domu, bez konieczności konsultacji z lekarzem, co oznacza brak nadzoru medycznego lub wsparcia w przypadku ewentualnych powikłań. Po zażyciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dokładniejszego oczyszczenia macicy, ponieważ nieusunięte części płodu mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji.

Usuwanie ciąży Białystok

Usunięcie ciąży w Czechach stanowi najlepsze rozwiązanie dla Polek, które chcą w bezpieczny sposób usunąć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w jeden dzień. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podczas całego pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Białystok - najczęstsze pytania

1. Ile kosztuje aborcja?
Cena zabiegu usunięcia ciąży to 2100 zł – płatność przyjmowana jest tylko gotówką.

2. Ile trwa zabieg usuwania ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży trwa około 10-15 minut. W klinice pobyt pobyt trwa około 2,5 godziny.

3. Do kiedy można legalnie usunąć ciążę w Białymstoku?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do momentu, gdy płód nie jest jeszcze w stanie żyć samodzielnie poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy po zabiegu mogę ponownie zajść w ciążę?
Po przeprowadzeniu aborcji następuje okres rekonwalescencji, podczas którego organizm wraca do stanu sprzed zabiegu. W tym okresie wszelkie dolegliwości zazwyczaj ustępują, a kobieta wraca do pełni zdrowia. Po okresie regeneracji organizmu, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, obuwie zamienne (klapki), podpaskę oraz ręcznik. Na 5 godzin przed planowanym zabiegiem nie wolno już nic jeść ani pić, a na 3 godziny przed planowanym czasem operacji należy powstrzymać się od palenia papierosów.


6. Czy aborcja to bolesny zabieg?

Terminacja ciąży odbywa się w znieczuleniu ogólnym i jest to zabieg bezbolesny. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale z reguły nie są one bardzo bolesne.


7. Usunięcie ciąży poniżej 18 roku życia – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest dostępna dla dziewczynponiżej 18 roku życia, jednak konieczne jest, żeby towarzyszy im opiekun prawny. Aby przeprowadzić zabieg, opiekun musi uzupełnić niezbędną dokumentację


8. Dlaczego lepiej nie przyjmować tabletek poronnych?
Samodzielne stosowanie tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może wiązać się z ryzykiem powikłań, takich jak nadmierne krwawienie, infekcje lub niekompletna aborcja, co może wymagać pomocy medycznej.