Aborcja
Bielsko-Biała

Każda kobieta powinna mieć prawo do decydowania o swoim ciele i zdrowiu. Dostęp do aborcji pozwala na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących własnego ciała, rodziny i przyszłości. Z uwagi na ograniczenia prawne dotyczące aborcji w Polsce, zapewniamy wsparcie kobietom, oferując pomoc w naszej klinice w Czechach.

Co to aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja polega na celowym zakończeniu ciąży poprzez pozbycie się płodu lub zarodka z macicy przed jego urodzeniem. W Polsce obowiązują wyjątkowo surowe przepisy dotyczące kwestii aborcji. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, aborcja jest legalna jedynie w dwóch wyjątkowych sytuacjach:
istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt, kazirodztwo),
gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia kobiety.
Poza tymi wyjątkowymi sytuacjami aborcja w Bielsku-Białej, czy ogólnie w Polsce jest nielegalna, a osoby wykonujące zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, mogą być poddane karze finansowej lub pozbawienia wolności.

Aborcja Bielsko-Biała - co może mi grozić?

Zgodnie z artykułami 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza nielegalną aborcję lub pomaga w przerwaniu ciąży, może być skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko było wówczas zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może sięgać nawet 8 lat pozbawienia wolności. Przerwanie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również uznawane jest za przestępstwo. Osoba popełniająca takie przestępstwo może podlegać karze od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli dziecko było już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli nielegalna aborcja doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, osoba odpowiedzialna za ten czyn może być skazana na karę pozbawienia wolności do lat 12. Zgodnie z prawem sama kobieta ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Bielsku-Białej?

W związku z ograniczeniem dostępu do aborcji w Polsce, na próżno szukać w Bielsku-Białej miejsca, gdzie specjaliści przeprowadzą zabieg usunięcia ciąży bez konieczności medycznych uzasadnień i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie usuwanie ciąży do 12. tygodnia jest nie tylko legalne, ale przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto nam zaufać?

Nasza klinika ginekologiczna to miejsce, gdzie każda kobieta otrzyma pomoc, której potrzebuje. Bez zbędnych pytań i bez oceniania.

Specjalistyczna opieka medyczna
Dyskrecja i anonimowość
Legalnie i bezpiecznie
Obsługa mówiąca w języku polskim
Zapewniamy transport Polska-Czechy-Polska

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie główne metody przerywania ciąży. Aborcja metodą próżniową polega na usunięciu płodu za pomocą próżniowej pompki, którą umieszcza się w macicy. Zabieg ten przeprowadza wykwalifikowany personel medyczny w kontrolowanych warunkach, najczęściej w klinice lub szpitalu. Metoda ta zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – jest szybka, skuteczna i wykonywana przez doświadczony personel medyczny. Ryzyko powikłań jest z reguły niewielkie, w szczególności podczas wykonania aborcji we wczesnym okresie ciąży. W przypadku jakichkolwiek problemów lekarz jest na miejscu i może natychmiast reagować, co minimalizuje ryzyko wystąpienia poważniejszych komplikacji. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu leków poronnych, które powodują terminację ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne są zazwyczaj stosowane przez kobiety w domu, bez konieczności konsultacji z lekarzem, co oznacza brak nadzoru medycznego lub wsparcia w przypadku ewentualnych powikłań. Po zażyciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dokładniejszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte części płodu mogą prowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Usuwanie ciąży Bielsko-Biała

Aborcja w Czechach to najlepsze rozwiązanie dla Polek, które chcą w bezpieczny sposób zakończyć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w jeden dzień. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podczas całego pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Bielsko-Biała - najczęstsze pytania

1. Aborcja – ile kosztuje?
Zabieg usunięcia ciąży to koszt 2100 zł – płatność przyjmowana jest wyłącznie gotówką.

2. Jak długo trwa zabieg usuwania ciąży?
Samo usunięcie ciąży trwa około 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa około 2,5 godziny.

3. Do którego tygodnia można legalnie usunąć ciążę w Bielsku-Białej?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi aborcji w Polsce, legalne przerywanie ciąży jest dozwolone do momentu, gdy płód nie jest jeszcze w stanie żyć samodzielnie poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli zazwyczaj do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy ponownie będę mogła zajść w ciążę?
Po przeprowadzeniu aborcji następuje okres rekonwalescencji, podczas którego organizm powraca do stanu sprzed zabiegu. W tym czasie wszelkie dolegliwości zazwyczaj ustępują, a kobieta wraca do zdrowia. Po pewnym czasie, gdy organizm się zregeneruje, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, obuwie zamienne (klapki), podpaskę oraz ręcznik. 5 5 godzin przed zabiegiem nie wolno już nic jeść ani pić, a na 3 godziny przed planowanym czasem operacji należy powstrzymać się od palenia papierosów.


6. Czy usunięcie ciąży boli?
Usunięcie ciąży jest przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym, co znaczy, że pacjentka nie odczuwa bólu. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale zazwyczaj nie są one zbyt bolesne.


7. Usunięcie ciąży poniżej 18 roku życia – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest legalna dla dziewczątponiżej 18 roku życia, ale pod warunkiem, że przyjeżdżają z opiekunem prawnym. Aby przeprowadzić zabieg, opiekun musi uzupełnić niezbędną dokumentację


8. Dlaczego nie warto przyjmować tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może wiązać się z ryzykiem powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niekompletna aborcja, co może wymagać pomocy medycznej.