Aborcja
Bytom

Każdy powinien móc decydować o swoim ciele i zdrowiu. Prawo do aborcji daje możliwość podejmowania przemyślanych decyzji dotyczących własnego ciała, planowania rodziny i przyszłości. Obecnie obowiązujące prawo w Polsce ogranicza możliwość usuwania ciąży, dlatego gwarantujemy wsparcie kobietom, zapewniając pomoc w naszej klinice na terenie Czech.

Co to aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja polega na celowym przerwaniu ciąży poprzez pozbycie się płodu lub zarodka z macicy przed jego urodzeniem. W Polsce obowiązują wyjątkowo restrykcyjne przepisy dotyczące aborcji. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, aborcja jest dozwolona zaledwie w dwóch szczególnych sytuacjach:
gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego,
gdy ciąża jest zagrożeniem dla życia kobiety.
Poza tymi wyjątkami aborcja w Bytomiu, czy ogólnie w Polsce jest nielegalna, a osoby wykonujące zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, podlegają karze grzywny lub pozbawienia wolności.

Aborcja Bytom - jakie konsekwencje?

Zgodnie z artykułami 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza nielegalną aborcję lub udziela pomocy w przerwaniu ciąży, może zostać skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko w momencie aborcji było w stanie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może sięgać nawet 8 lat więzienia. Zakończenie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również jest przestępstwem. Osoba popełniająca takie przestępstwo może podlegać karze od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli dziecko było już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić od roku do 10 lat więzienia. Jeśli nielegalne przerwanie ciąży doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, osoba odpowiedzialna za ten czyn może podlegać karze pozbawienia wolności do lat 12. Zgodnie z prawem kobieta w ciąży nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Bytomiu?

Ze względu na ograniczenie dostępu do aborcji w Polsce, ciężko znaleźć w Bytomiu miejsca, gdzie specjaliści przeprowadzą zabieg usunięcia ciąży bez konieczności medycznych uzasadnień i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie aborcja do 12. tygodnia jest nie tylko legalne, ale przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto nam zaufać?

W naszej klinice ginekologicznej każda kobieta może liczyć na wsparcie i pomoc, której potrzebuje, bez zadawania zbędnych pytań ani dokonywania ocen. Bez zbędnych pytań i bez oceniania.

Profesjonalne wsparcie medyczne
Dyskrecja i anonimowość
Legalny i bezpieczny zabieg
Brak barier językowych
Transport w obie strony

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie najczęściej wykonywane metody przerywania ciąży. Aborcja próżniowa polega na usunięciu płodu za pomocą próżniowej pompki, która jest umieszczana w macicy. Zabieg ten wykonuje wykwalifikowany personel medyczny w kontrolowanych warunkach, z reguły w klinice lub szpitalu. Metoda ta gwarantuje wysokie bezpieczeństwo – jest szybka, skuteczna i wykonywana przez doświadczony personel medyczny. Ryzyko powikłań jest zazwyczaj minimalne, szczególnie w przypadku przeprowadzenia wczesnych aborcji. W przypadku jakichkolwiek problemów lekarz jest na miejscu i może natychmiast zareagować, co zmniejsza ryzyko wystąpienia poważniejszych komplikacji. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu leków poronnych, powodujących terminację ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne są zazwyczaj stosowane przez kobiety w domu, bez konieczności konsultacji z lekarzem, co oznacza brak nadzoru medycznego lub wsparcia w przypadku ewentualnych powikłań. Po przyjęciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dokładniejszego oczyszczenia macicy, ponieważ nieusunięte części płodu mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji.

Usuwanie ciąży Bytom

Usuwanie ciąży w Czechach to najlepsze rozwiązanie dla Polek, które chcą w bezpieczny sposób usunąć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w jeden dzień. Zapewniamy kompleksowe badania, wsparcie psychiczne oraz gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podczas całego pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Bytom - najczęstsze pytania

1. Ile kosztuje zabieg usunięcia ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży to koszt 2100 zł – płatność przyjmowana jest wyłącznie gotówką.

2. Ile trwa zabieg usuwania ciąży?
Samo usunięcie ciąży trwa zaledwie 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa średnio 2,5 godziny.

3. Do kiedy można legalnie usunąć ciążę w Bytomiu?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do momentu, kiedy płód nie jest jeszcze w stanie żyć samodzielnie poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy mogę ponownie zajść w ciążę?
Po wykonaniu zabiegu aborcji następuje okres rekonwalescencji, podczas którego organizm powraca do stanu sprzed zabiegu. W tym okresie wszelkie dolegliwości zazwyczaj ustępują, a kobieta wraca do pełni zdrowia. Po okresie regeneracji organizmu, możliwe jest ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, obuwie zamienne (klapki), podpaskę oraz ręcznik. 5 5 godzin przed zabiegiem nie wolno spożywać żadnych posiłków ani płynów, a 3 godziny przed planowanym czasem operacji nie wolno palić papierosów.


6. Czy aborcja to bolesny zabieg?
Usunięcie ciąży jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym, co znaczy, że pacjentka nie odczuwa bólu. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale zazwyczaj nie są one bardzo bolesne.


7. Usuwanie ciąży a niepełnoletność – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest dostępna dla dziewczątponiżej 18 roku życia, ale pod warunkiem, że przyjeżdżają z opiekunem prawnym. Aby przeprowadzić zabieg, opiekun musi uzupełnić niezbędną dokumentację


8. Dlaczego nie warto przyjmować tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może wiązać się z ryzykiem powikłań, takich jak nadmierne krwawienie, infekcje lub niekompletna aborcja, co może wymagać interwencji lekarza.