Aborcja
Częstochowa

Kobiety powinny mieć prawo do decydowania o sobie. Dostęp do aborcji daje możliwość podejmowania świadomych decyzji dotyczących własnego ciała, planowania rodziny i przyszłości. Z uwagi na ograniczenia prawne dotyczące aborcji w Polsce, zapewniamy wsparcie dla kobiet, oferując pomoc w naszej klinice zlokalizowanej tuż za granicą Polsko-Czeską.

Co to jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja to celowe zakończenie ciąży przez usunięcie płodu lub zarodka z macicy przed jego narodzeniem. W Polsce obowiązują bardzo surowe przepisy dotyczące kwestii aborcji. Zgodnie z obecnym prawem, aborcja jest legalna jedynie w dwóch wyjątkowych sytuacjach:
gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego,
gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia kobiety.
W Polsce, z wyjątkiem określonych sytuacji, aborcja jest nielegalna. Osoby przeprowadzające ten zabieg lub pomagające w jego przeprowadzeniu podlegają konsekwencjom prawnym, takie jak grzywna lub kara pozbawienia wolności..

Aborcja Częstochowa - jakie konsekwencje?

Zgodnie z artykułami 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która wykonuje aborcję bezprawnie lub udziela pomocy w tym działaniu, może zostać skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko w momencie aborcji było w stanie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wzrosnąć nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zakończenie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą, ale pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również uznawane jest za przestępstwo. Osoba popełniająca takie przestępstwo może podlegać karze od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Jeśli dziecko było już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli nielegalne usunięcie ciąży doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, sprawca tego czynu może być skazany na karę pozbawienia wolności do lat 12. Zgodnie z prawem kobieta w ciąży nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Częstochowie?

Ze względu na ograniczenie dostępu do aborcji w Polsce, trudno znaleźć w Częstochowie miejsca, gdzie specjaliści przeprowadzą zabieg usunięcia ciąży bez konieczności medycznych uzasadnień i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie usunięcie ciąży do 12. tygodnia jest nie tylko legalne, ale przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto się do nas zgłosić?

Nasza klinika ginekologiczna to miejsce, gdzie każda kobieta otrzyma pomoc, której potrzebuje. Bez zadawania zbędnych pytań i bez oceniania.

Profesjonalne wsparcie medyczne
Dyskrecja i anonimowość
Legalny i bezpieczny zabieg
Obsługa mówiąca w języku polskim
Zapewniamy transport

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie najczęściej przeprowadzane metody przerywania ciąży. Aborcja próżniowa polega na mechanicznym usunięciu płodu za pomocą próżniowej pompki, która jest umieszczana w macicy. Zabieg ten wykonywany jest przez wykwalifikowany personel medyczny w kontrolowanych warunkach, z reguły w klinice lub szpitalu. Metoda ta gwarantuje wysokie bezpieczeństwo – jest efektywna, szybka i wykonywana przez doświadczonych specjalistów. Ryzyko powikłań jest zazwyczaj niskie, szczególnie w przypadku przeprowadzenia wczesnych aborcji. W razie jakichkolwiek trudności lekarz jest na miejscu i może natychmiast zareagować, co zmniejsza ryzyko poważniejszych komplikacji. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu tabletek poronnych, które powodują przerwanie ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne zwykle stosowane są przez kobietę w domu bez udziału lekarza, co oznacza, że nie mają one nadzoru medycznego ani wsparcia w przypadku powikłań. Po zażyciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dalszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte fragmenty płodu mogą prowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji.

Usuwanie ciąży Częstochowa

Usunięcie ciąży w Czechach stanowi najlepsze rozwiązanie dla Polek, które chcą w bezpieczny sposób usunąć ciążę. Klinika w Ostrawie oferuje zabieg aborcji w jeden dzień. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podczas całego pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Częstochowa - najczęstsze pytania

1. Zabieg usunięcia ciąży – jaka cena?
Zabieg usunięcia ciąży to koszt 2100 zł – płatność przyjmowana jest tylko gotówką.

2. Jak długo trwa zabieg usuwania ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży trwa około 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa około 2,5 godziny.

3. Do którego tygodnia można legalnie usunąć ciążę w Częstochowie?
Zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do czasu, gdy płód nie jest jeszcze w stanie żyć samodzielnie poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli zazwyczaj do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy po zabiegu mogę ponownie zajść w ciążę?
Po wykonaniu zabiegu aborcji następuje okres rekonwalescencji, podczas którego organizm powraca do stanu sprzed zabiegu. W tym czasie wszelkie dolegliwości zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do zdrowia. Po pewnym czasie, gdy organizm się zregeneruje, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Udając się do kliniki, należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, klapki, podpaskę oraz ręcznik. 5 5 godzin przed planowanym zabiegiem nie wolno już nic jeść ani pić, a 3 godziny przed planowanym czasem operacji nie wolno palić papierosów.


6. Czy usuwanie ciąży boli?

Terminacja ciąży przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i jest to zabieg bezbolesny. Po zabiegu może wystąpić lekkie napięcie lub skurcze macicy, ale z reguły nie są one bardzo bolesne.


7. Usunięcie ciąży poniżej 18 roku życia – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest legalna dla dziewczynponiżej 18 roku życia, ale pod warunkiem, że przyjeżdżają z opiekunem prawnym. Aby przeprowadzić zabieg, opiekun musi uzupełnić niezbędną dokumentację


8. Dlaczego nie warto przyjmować tabletek poronnych?
Samodzielne stosowanie tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może wiązać się z ryzykiem powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niepełne usunięcie płodu, co może wymagać pomocy medycznej.