Aborcja
Elbląg

Kobiety powinny mieć prawo do decydowania o swoim ciele i zdrowiu. Prawo do aborcji pozwala na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących własnego ciała, rodziny i przyszłości. Obecnie obowiązujące prawo w Polsce ogranicza możliwość usuwania ciąży, w związku z tym gwarantujemy wsparcie kobietom, zapewniając pomoc w naszej klinice w Czechach.

Co to aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja to celowe zakończenie ciąży przez pozbycie się płodu lub zarodka z macicy przed jego narodzeniem. W Polsce obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy regulujące kwestię aborcji. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, aborcja jest legalna tylko w dwóch wyjątkowych sytuacjach:
istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt, kazirodztwo),
gdy ciąża zagraża życiu kobiety.
Poza tymi wyjątkowymi sytuacjami aborcja w Elblągu, czy ogólnie w Polsce jest zabroniona, a osoby wykonujące zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, podlegają karze grzywny lub pozbawienia wolności.

Aborcja Elbląg - konsekwencje prawne?

Zgodnie z przepisami zawartymi w artykułach 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która wykonuje aborcję bezprawnie lub udziela pomocy w tym działaniu, może być skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko w momencie aborcji było w stanie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet 8 lat więzienia. Przerwanie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą, ale pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również jest przestępstwem. Osoba dopuszczająca się takiego czynu może być skazana na karę od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. W przypadku, gdy dziecko jest już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli nielegalna aborcja doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, osoba odpowiedzialna za ten czyn może podlegać karze więzienia do 12 lat. Zgodnie z prawem kobieta w ciąży nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Elblągu?

Ze względu na zaostrzenie prawa kobiet do aborcji w Polsce, ciężko znaleźć w Elblągu miejsca, gdzie specjaliści przeprowadzą zabieg usunięcia ciąży bez konieczności medycznych uzasadnień i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie usunięcie ciąży do 12. tygodnia jest dozwolone, a przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto się do nas zgłosić?

Nasza klinika ginekologiczna to miejsce, gdzie każda kobieta otrzyma pomoc, której potrzebuje. Bez zadawania zbędnych pytań i bez oceniania.

Specjalistyczna opieka medyczna
Dyskrecja i anonimowość
Legalnie i bezpiecznie
Brak barier językowych
Zapewniamy transport Polska-Czechy-Polska

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie najczęściej wykonywane metody przerywania ciąży. Aborcja metodą próżniową polega na mechanicznym usunięciu płodu za pomocą specjalnej pompki, którą umieszcza się w macicy. Zabieg ten wykonywany jest przez wykwalifikowany personel medyczny w kontrolowanych warunkach, z reguły w klinice lub szpitalu. Metoda ta gwarantuje wysokie bezpieczeństwo – jest szybka, skuteczna i wykonywana przez doświadczony personel medyczny. Ryzyko powikłań jest z reguły niskie, szczególnie w przypadku przeprowadzenia wczesnych aborcji. W razie jakichkolwiek trudności lekarz jest na miejscu i może natychmiast reagować, co zmniejsza ryzyko poważniejszych powikłań. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu leków poronnych, powodujących zakończenie ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne są zazwyczaj przyjmowane przez kobiety w domu, bez konieczności konsultacji z lekarzem, co oznacza brak nadzoru medycznego lub wsparcia w przypadku ewentualnych powikłań. Po przyjęciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dokładniejszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte fragmenty płodu mogą prowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Usuwanie ciąży Elbląg

Usunięcie ciąży w Czechach stanowi najlepsze rozwiązanie dla Polek, które chcą w bezpieczny sposób usunąć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w jeden dzień. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podczas całego pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Elbląg - najczęściej pojawiające się pytania

1. Aborcja – ile kosztuje?
Zabieg usunięcia ciąży to koszt 2100 zł – płatności można dokonać wyłącznie gotówką.

2. Ile czasu trwa zabieg usuwania ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży trwa zaledwie 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa średnio 2,5 godziny.

3. Do którego tygodnia można legalnie usunąć ciążę w Elblągu?
Zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do momentu, kiedy płód nie jest jeszcze w stanie żyć samodzielnie poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli zazwyczaj do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy ponownie będę mogła zajść w ciążę?
Po wykonaniu zabiegu aborcji następuje rekonwalescencja, podczas której organizm wraca do stanu sprzed zabiegu. W tym okresie wszelkie dolegliwości zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do pełni zdrowia. Po okresie regeneracji organizmu, możliwe jest ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Udając się do kliniki, należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, klapki, podpaskę oraz ręcznik. 5 5 godzin przed planowanym zabiegiem nie wolno spożywać żadnych posiłków ani płynów, a na 3 godziny przed planowanym czasem operacji nie wolno palić papierosów.


6. Czy aborcja to bolesny zabieg?
Usunięcie ciąży jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym, co znaczy, że pacjentka nie odczuwa bólu. Po zabiegu może wystąpić lekkie napięcie lub skurcze macicy, ale z reguły nie są one bardzo bolesne.


7. Usuwanie ciąży a niepełnoletność – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest legalna dla dziewczynponiżej 18 roku życia, jednak konieczne jest, żeby towarzyszy im opiekun prawny. Aby można było przeprowadzić zabieg, opiekun musi wypełnić niezbędną dokumentację


8. Dlaczego nie warto przyjmować tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może powodować ryzyko powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niepełne usunięcie płodu, co może wymagać pomocy medycznej.