Aborcja
Gdynia

Każdy powinien móc decydować o swoim ciele i zdrowiu. Dostęp do aborcji pozwala na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących własnego ciała, rodziny i przyszłości. Z uwagi na ograniczenia prawne dotyczące aborcji w Polsce, zapewniamy wsparcie kobietom, oferując pomoc w naszej klinice zlokalizowanej tuż za granicą Polsko-Czeską.

Czym jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja to celowe zakończenie ciąży przez pozbycie się płodu lub zarodka z macicy przed jego narodzeniem. W Polsce obowiązują bardzo surowe przepisy dotyczące aborcji. Zgodnie z aktualnym prawem, aborcja jest legalna jedynie w dwóch wyjątkowych przypadkach:
zachodzi uzasadnione podejrzenie, że do ciąży doszło w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt, kazirodztwo),
gdy ciąża zagraża życiu kobiety.
Poza tymi wyjątkowymi sytuacjami aborcja w Gdyni, czy ogólnie w Polsce jest zabroniona, a osoby wykonujące zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, mogą być poddane karze finansowej lub pozbawienia wolności.

Aborcja Gdynia - konsekwencje prawne?

Zgodnie z przepisami zawartymi w artykułach 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza aborcję bezprawnie lub udziela pomocy w tym działaniu, może zostać skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko w momencie aborcji było w stanie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet 8 lat pozbawienia wolności. Przerwanie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również jest przestępstwem. Osoba dopuszczająca się takiego czynu może podlegać karze od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli dziecko było już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet do 10 lat więzienia. Jeśli nielegalne usunięcie ciąży doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, sprawca tego czynu może podlegać karze więzienia do lat 12. Zgodnie z prawem kobieta w ciąży nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Gdyni?

W związku z ograniczeniem dostępu do aborcji w Polsce, na próżno szukać w Gdyni miejsca, gdzie specjaliści przeprowadzą zabieg usunięcia ciąży bez konieczności medycznych uzasadnień i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie aborcja do 12. tygodnia jest w pełni legalne, a przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto nam zaufać?

Nasza klinika ginekologiczna to miejsce, gdzie każda kobieta otrzyma pomoc, której potrzebuje. Bez zbędnych pytań i bez oceniania.

Najlepsza opieka medyczna
Gwarancja dyskrecji i poufności
Legalnie i bezpiecznie
Brak barier językowych
Transport w obie strony

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie główne metody przerywania ciąży. Aborcja metodą próżniową polega na mechanicznym usunięciu płodu za pomocą specjalnej pompki, która jest umieszczana w macicy. Zabieg ten przeprowadzany jest przez wykwalifikowany personel medyczny w higienicznych warunkach, zazwyczaj w klinice lub szpitalu. Metoda ta zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – jest szybka, skuteczna i wykonywana przez doświadczonych specjalistów. Ryzyko powikłań jest z reguły niewielkie, w szczególności podczas wykonania aborcji we wczesnym okresie ciąży. W razie jakichkolwiek trudności lekarz jest na miejscu i może natychmiast reagować, co zmniejsza ryzyko poważniejszych komplikacji. Z kolei aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu tabletek poronnych, powodujących zakończenie ciąży poprzez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne zwykle stosowane są przez kobietę w domu bez udziału lekarza, co oznacza, że nie mają one nadzoru medycznego ani wsparcia w przypadku powikłań. Po przyjęciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dokładniejszego oczyszczenia macicy, ponieważ nieusunięte części płodu mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji.

Usuwanie ciąży Gdynia

Aborcja w Czechach to najlepsze rozwiązanie dla polskich kobiet, które chcą w bezpieczny sposób zakończyć ciążę. Klinika w Ostrawie oferuje zabieg aborcji w jeden dzień. Zapewniamy kompleksowe badania, wsparcie psychiczne oraz bezpieczeństwo i komfort przez cały okres pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Gdynia - najczęściej zadawane pytania

1. Aborcja – ile kosztuje?
Zabieg usunięcia ciąży to koszt 2100 zł – płatności można dokonać tylko gotówką.

2. Jak długo trwa zabieg usuwania ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży trwa zaledwie 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa średnio 2,5 godziny.

3. Do kiedy można legalnie usunąć ciążę w Gdyni?
Zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym aborcji w Polsce, legalne przerywanie ciąży jest dozwolone do czasu, gdy płód nie jest jeszcze zdolny do samodzielnego życia poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli z reguły do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy po zabiegu mogę ponownie zajść w ciążę?
Po wykonaniu zabiegu aborcji następuje rekonwalescencja, podczas której organizm powraca do stanu sprzed zabiegu. W tym czasie skutki uboczne zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do zdrowia. Po okresie regeneracji organizmu, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Udając się do kliniki, należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, klapki, podpaskę oraz ręcznik. Na 5 godzin przed zabiegiem nie wolno już nic jeść ani pić, a 3 godziny przed planowaną operacją nie wolno palić papierosów.


6. Czy usuwanie ciąży boli?
Usunięcie ciąży jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym, co znaczy, że pacjentka nie odczuwa bólu. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale z reguły nie są one bardzo bolesne.


7. Usunięcie ciąży poniżej 18 roku życia – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest dostępna dla dziewczyn, które jeszcze nie ukończyły 18 roku życia, ale pod warunkiem, że przyjeżdżają z opiekunem prawnym. Aby doszło do zabiegu, opiekun musi uzupełnić wymaganą dokumentację


8. Dlaczego nie warto przyjmować tabletek poronnych?
Samodzielne stosowanie tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może powodować ryzyko powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niekompletna aborcja, co może wymagać interwencji medycznej.