Aborcja
Gliwice

Każda kobieta powinna móc decydować o sobie. Prawo do aborcji daje możliwość podejmowania świadomych decyzji dotyczących własnego ciała, planowania rodziny i przyszłości. Z uwagi na ograniczenia prawne dotyczące aborcji w Polsce, zapewniamy wsparcie dla kobiet, oferując pomoc w naszej klinice zlokalizowanej tuż za granicą Polsko-Czeską.

Co to jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja to celowe zakończenie ciąży przez pozbycie się płodu lub zarodka z macicy przed jego narodzeniem. W Polsce obowiązują bardzo surowe przepisy dotyczące kwestii aborcji. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, aborcja jest legalna tylko w dwóch szczególnych sytuacjach:
istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt, kazirodztwo),
gdy ciąża zagraża życiu kobiety.
W Polsce, z wyjątkiem wyżej wymienionych sytuacji, aborcja jest nielegalna. Osoby przeprowadzające ten zabieg lub pomagające w jego przeprowadzeniu mogą ponieść konsekwencje prawne, takie jak kara finansowa lub kara pozbawienia wolności..

Aborcja Gliwice - co może mi grozić?

Zgodnie z artykułami 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza aborcję bezprawnie lub udziela pomocy w przerwaniu ciąży, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko w momencie aborcji było w stanie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet 8 lat pozbawienia wolności. Przerwanie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą, ale pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również uznawane jest za przestępstwo. Osoba popełniająca takie przestępstwo podlega karze od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli dziecko było już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet do 10 lat więzienia. Jeśli nielegalna aborcja doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, osoba odpowiedzialna za ten czyn może podlegać karze więzienia do lat 12. Zgodnie z prawem kobieta w ciąży nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Gliwicach?

Ze względu na ograniczenie dostępu do aborcji w Polsce, ciężko znaleźć w Gliwicach miejsca, gdzie specjaliści dokonają zabiegu usunięcia ciąży bez medycznych wskazań i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie usunięcie ciąży do 12. tygodnia jest nie tylko legalne, ale przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto się do nas zgłosić?

W naszej klinice ginekologicznej każda kobieta otrzyma wsparcie i pomoc, której potrzebuje, bez zadawania niepotrzebnych pytań ani oceniania ocen. Bez zbędnych pytań i bez oceniania.

Specjalistyczne wsparcie medyczne
Gwarancja dyskrecji i poufności
Legalnie i bezpiecznie
Brak barier językowych
Zapewniamy transport

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie najczęściej wykonywane metody przerywania ciąży. Aborcja próżniowa polega na mechanicznym usunięciu płodu za pomocą specjalnej pompki, która jest umieszczana w macicy. Zabieg ten wykonuje wykwalifikowany personel medyczny w higienicznych warunkach, z reguły w klinice lub szpitalu. Metoda ta zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – jest szybka, skuteczna i wykonywana przez doświadczonych specjalistów. Ryzyko powikłań jest zazwyczaj niskie, w szczególności podczas wykonania aborcji we wczesnym okresie ciąży. W razie jakichkolwiek trudności lekarz jest na miejscu i może natychmiast reagować, co zmniejsza ryzyko poważniejszych powikłań. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu tabletek poronnych, które powodują zakończenie ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne zwykle stosowane są przez kobietę w domu bez udziału lekarza, co oznacza, że nie mają one nadzoru medycznego ani wsparcia w przypadku powikłań. Po przyjęciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dalszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte części płodu mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Usuwanie ciąży Gliwice

Usuwanie ciąży w Czechach stanowi najlepsze rozwiązanie dla kobiet z Polski, które chcą w bezpieczny sposób usunąć ciążę. Klinika w Ostrawie oferuje zabieg aborcji w ciągu jednego dnia. Zapewniamy kompleksowe badania, wsparcie psychiczne oraz bezpieczeństwo i komfort przez cały okres pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Gliwice - najczęściej zadawane pytania

1. Aborcja – ile kosztuje?
Zabieg usunięcia ciąży to koszt 2100 zł – płatności można dokonać tylko gotówką.

2. Ile trwa zabieg usuwania ciąży?
Samo usunięcie ciąży trwa około 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa średnio 2,5 godziny.

3. Do którego tygodnia można legalnie usunąć ciążę w Gliwicach?
Zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do czasu, gdy płód nie jest jeszcze zdolny do samodzielnego życia poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli z reguły do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy mogę ponownie zajść w ciążę?
Po przeprowadzeniu aborcji następuje okres rekonwalescencji, podczas którego organizm powraca do stanu sprzed zabiegu. W tym okresie wszelkie dolegliwości zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do zdrowia. Po okresie regeneracji organizmu, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, klapki, podpaskę oraz ręcznik. Na 5 godzin przed zabiegiem nie wolno spożywać żadnych posiłków ani płynów, a na 3 godziny przed planowanym czasem operacji należy powstrzymać się od palenia papierosów.


6. Czy aborcja to bolesny zabieg?
Usunięcie ciąży jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym, co oznacza, że pacjentka nie odczuwa bólu. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale z reguły nie są one zbyt bolesne.


7. Usuwanie ciąży a niepełnoletność – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest dostępna dla dziewczątponiżej 18 roku życia, ale pod warunkiem, że przyjeżdżają z opiekunem prawnym. Aby doszło do zabiegu, opiekun musi uzupełnić wszelkie niezbędne dokumenty


8. Dlaczego nie warto przyjmować tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może wiązać się z ryzykiem powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niekompletna aborcja, co może wymagać interwencji specjalisty.