Aborcja
Gorzów Wielkopolski

Każdy powinien mieć prawo do decydowania o swoim ciele i zdrowiu. Prawo do aborcji pozwala na podejmowanie przemyślanych decyzji dotyczących własnego ciała, planowania rodziny i przyszłości. Aktualne prawo w Polsce ogranicza możliwość usuwania ciąży, w związku z tym gwarantujemy wsparcie kobietom, zapewniając pomoc w naszej klinice w Czechach.

Czym jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja polega na celowym zakończeniu ciąży poprzez usunięcie płodu lub zarodka z macicy przed jego urodzeniem. W Polsce obowiązują wyjątkowo restrykcyjne przepisy dotyczące aborcji. Zgodnie z obecnym prawem, aborcja jest dozwolona zaledwie w dwóch wyjątkowych sytuacjach:
istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt, kazirodztwo),
gdy ciąża jest zagrożeniem dla życia kobiety.
Poza tymi wyjątkami aborcja w Gorzowie Wielkopolskim, czy ogólnie w Polsce jest zabroniona, a osoby wykonujące zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, mogą być poddane karze grzywny lub więzienia.

Aborcja Gorzów Wielkopolski - co może mi grozić?

Zgodnie z artykułami 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza aborcję bezprawnie lub pomaga w przerwaniu ciąży, może zostać skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko w momencie aborcji było w stanie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wzrosnąć nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zakończenie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą, ale pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również traktowane jest jako przestępstwo. Osoba dopuszczająca się takiego czynu podlega karze od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. W przypadku, gdy dziecko jest już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić od roku do 10 lat więzienia. Jeśli nielegalna aborcja doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, osoba odpowiedzialna za ten czyn może podlegać karze więzienia do 12 lat. Zgodnie z prawem kobieta w ciąży nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Gorzowie Wielkopolskim?

Ze względu na zaostrzenie prawa kobiet do aborcji w Polsce, ciężko znaleźć w Gorzowie Wielkopolskim miejsca, gdzie specjaliści dokonają zabiegu usunięcia ciąży bez wskazań medycznych i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie usuwanie ciąży do 12. tygodnia jest dozwolone, a przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto się do nas zgłosić?

W naszej klinice ginekologicznej każda kobieta otrzyma wsparcie i pomoc, której potrzebuje, bez zadawania niepotrzebnych pytań ani dokonywania ocen. Bez zbędnych pytań i bez oceniania.

Specjalistyczna opieka medyczna
Gwarancja dyskrecji i poufności
Legalny i bezpieczny zabieg
Brak barier językowych
Zapewniamy transport

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie główne metody przerywania ciąży. Aborcja próżniowa polega na usunięciu płodu za pomocą próżniowej pompki, którą umieszcza się w macicy. Zabieg ten przeprowadza wykwalifikowany personel medyczny w higienicznych warunkach, z reguły w klinice lub szpitalu. Metoda ta zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – jest efektywna, szybka i wykonywana przez doświadczonych lekarzy. Ryzyko powikłań jest z reguły minimalne, szczególnie w przypadku przeprowadzenia wczesnych aborcji. W przypadku jakichkolwiek problemów lekarz jest na miejscu i może szybko zareagować, co zmniejsza ryzyko poważniejszych powikłań. Z kolei aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu leków poronnych, które powodują zakończenie ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne są zazwyczaj stosowane przez kobiety w domu, bez konieczności konsultacji z lekarzem, co oznacza brak nadzoru medycznego lub wsparcia w przypadku ewentualnych powikłań. Po zażyciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dokładniejszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte fragmenty płodu mogą prowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji.

Usuwanie ciąży Gorzów Wielkopolski

Usuwanie ciąży w Czechach to najlepsze rozwiązanie dla Polek, które chcą w bezpieczny sposób zakończyć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w jeden dzień. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz bezpieczeństwo i komfort przez cały okres pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Gorzów Wielkopolski - najczęstsze pytania

1. Ile kosztuje aborcja?
Cena zabiegu usunięcia ciąży to 2100 zł – płatność przyjmowana jest tylko gotówką.

2. Ile trwa zabieg usuwania ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży trwa około 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa średnio 2,5 godziny.

3. Do którego tygodnia można legalnie usunąć ciążę w Gorzowie Wielkopolskim?
Zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym aborcji w Polsce, legalne przerywanie ciąży jest dozwolone do momentu, gdy płód nie jest jeszcze w stanie żyć samodzielnie poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli zazwyczaj do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy po zabiegu mogę ponownie zajść w ciążę?
Po wykonaniu zabiegu aborcji następuje rekonwalescencja, podczas której organizm powraca do stanu sprzed zabiegu. W tym czasie wszelkie dolegliwości zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do pełni zdrowia. Po okresie regeneracji organizmu, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, klapki, podpaskę oraz ręcznik. 5 5 godzin przed planowanym zabiegiem nie wolno już nic jeść ani pić, a na 3 godziny przed planowaną operacją nie wolno palić papierosów.


6. Czy aborcja to bolesny zabieg?
Usunięcie ciąży jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym, co znaczy, że pacjentka nie odczuwa bólu. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale z reguły nie są one bardzo bolesne.


7. Usuwanie ciąży a niepełnoletność – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest dostępna dla dziewczyn, które jeszcze nie ukończyły 18 roku życia, ale pod warunkiem, że przyjeżdżają z opiekunem prawnym. Aby doszło do zabiegu, opiekun musi uzupełnić wymaganą dokumentację


8. Dlaczego lepiej wstrzymać się z przyjmowaniem tabletek poronnych?
Samodzielne stosowanie tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może powodować ryzyko powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niepełne usunięcie płodu, co może wymagać pomocy specjalisty.