Aborcja
Katowice

Każdy powinien móc decydować o swoim ciele i zdrowiu. Prawo do aborcji pozwala na podejmowanie przemyślanych decyzji dotyczących własnego ciała, rodziny i przyszłości. Z uwagi na ograniczenia prawne dotyczące aborcji w Polsce, zapewniamy wsparcie kobietom, oferując pomoc w naszej klinice zlokalizowanej tuż za granicą Polsko-Czeską.

Co to jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja polega na celowym przerwaniu ciąży poprzez pozbycie się płodu lub zarodka z macicy przed jego urodzeniem. W Polsce obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy regulujące kwestię aborcji. Zgodnie z aktualnym prawem, aborcja jest legalna zaledwie w dwóch wyjątkowych przypadkach:
istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt, kazirodztwo),
gdy ciąża jest zagrożeniem dla życia kobiety.
W Polsce, z wyjątkiem określonych sytuacji, aborcja jest zabroniona. Osoby wykonujące ten zabieg lub pomagające w jego przeprowadzeniu mogą ponieść konsekwencje prawne, takie jak kara grzywny lub kara pozbawienia wolności..

Aborcja Katowice - konsekwencje prawne?

Zgodnie z przepisami zawartymi w artykułach 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która wykonuje nielegalną aborcję lub pomaga w przerwaniu ciąży, może być skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko było wówczas zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wzrosnąć nawet do 8 lat więzienia. Przerwanie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą, ale pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również jest przestępstwem. Osoba popełniająca takie przestępstwo może podlegać karze od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Jeśli dziecko było już w stanie samodzielnie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli nielegalna aborcja doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, sprawca tego czynu może podlegać karze więzienia do 12 lat. Zgodnie z prawem sama ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Katowicach?

W związku z ograniczeniem dostępu do aborcji w Polsce, ciężko znaleźć w Katowicach miejsca, gdzie specjaliści dokonają zabiegu usunięcia ciąży bez medycznych wskazań i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie usuwanie ciąży do 12. tygodnia jest w pełni legalne, a przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto nam zaufać?

W naszej klinice ginekologicznej każda kobieta może liczyć na wsparcie i pomoc, której potrzebuje, bez zadawania niepotrzebnych pytań ani dokonywania ocen. Bez zadawania zbędnych pytań i bez oceniania.

Profesjonalna pomoc medyczna
Dyskrecja i anonimowość
Legalnie i bezpiecznie
Brak barier językowych
Zapewniamy transport Polska-Czechy-Polska

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie najczęściej przeprowadzane metody przerywania ciąży. Aborcja metodą próżniową polega na usunięciu płodu za pomocą specjalnej pompki, która jest umieszczana w macicy. Zabieg ten wykonuje wykwalifikowany personel medyczny w kontrolowanych warunkach, z reguły w klinice lub szpitalu. Metoda ta gwarantuje wysokie bezpieczeństwo – jest szybka, skuteczna i wykonywana przez doświadczony personel medyczny. Ryzyko powikłań jest z reguły niewielkie, szczególnie w przypadku przeprowadzenia wczesnych aborcji. W razie jakichkolwiek trudności lekarz jest dostępny na miejscu i może natychmiast zareagować, co minimalizuje ryzyko poważniejszych powikłań. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu leków poronnych, powodujących przerwanie ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne zwykle przyjmowane są przez kobietę w domu bez udziału lekarza, co oznacza, że nie mają one nadzoru medycznego ani wsparcia w przypadku powikłań. Po zażyciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dokładniejszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte fragmenty płodu mogą prowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji.

Usuwanie ciąży Katowice

Aborcja w Czechach to najlepsze rozwiązanie dla Polek, które chcą w bezpieczny sposób zakończyć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w ciągu jednego dnia. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podczas całego pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Katowice - najczęściej pojawiające się pytania

1. Aborcja – ile kosztuje?
Cena zabiegu usunięcia ciąży to 2100 zł – płatności można dokonać tylko gotówką.

2. Ile czasu trwa zabieg usuwania ciąży?
Samo usunięcie ciąży trwa zaledwie 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa średnio 2,5 godziny.

3. Do którego tygodnia można legalnie usunąć ciążę w Katowicach?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do momentu, gdy płód nie jest jeszcze w stanie żyć samodzielnie poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy ponownie będę mogła zajść w ciążę?
Po przeprowadzeniu aborcji następuje okres rekonwalescencji, podczas którego organizm wraca do stanu sprzed zabiegu. W tym czasie wszelkie dolegliwości zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do pełni zdrowia. Po pewnym czasie, gdy organizm się zregeneruje, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, obuwie zamienne (klapki), podpaskę oraz ręcznik. 5 5 godzin przed zabiegiem nie wolno spożywać żadnych posiłków ani płynów, a na 3 godziny przed planowaną operacją nie wolno palić papierosów.


6. Czy usuwanie ciąży boli?

Terminacja ciąży przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i jest to zabieg bezbolesny. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale zazwyczaj nie są one zbyt bolesne.


7. Usunięcie ciąży poniżej 18 roku życia – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest legalna dla dziewczyn, które są jeszcze niepełnoletnie, ale pod warunkiem, że przyjeżdżają z opiekunem prawnym. Aby przeprowadzić zabieg, opiekun musi uzupełnić wszelkie niezbędne dokumenty


8. Dlaczego nie warto przyjmować tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może powodować ryzyko powikłań, takich jak nadmierne krwawienie, infekcje lub niepełne usunięcie płodu, co może wymagać pomocy specjalisty.