Aborcja
Kielce

Każda kobieta powinna mieć prawo do decydowania o swoim ciele i zdrowiu. Dostęp do aborcji pozwala na podejmowanie przemyślanych decyzji dotyczących własnego ciała, rodziny i przyszłości. Z uwagi na ograniczenia prawne dotyczące aborcji w Polsce, zapewniamy wsparcie kobietom, oferując pomoc w naszej klinice w Czechach.

Co to jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja polega na celowym zakończeniu ciąży poprzez usunięcie płodu lub zarodka z macicy przed jego urodzeniem. W Polsce obowiązują wyjątkowo surowe przepisy regulujące kwestię aborcji. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, aborcja jest dozwolona tylko w dwóch wyjątkowych sytuacjach:
zachodzi uzasadnione podejrzenie, że do ciąży doszło w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt, kazirodztwo),
gdy ciąża zagraża życiu kobiety.
W Polsce, z wyjątkiem wyżej wymienionych sytuacji, aborcja jest zabroniona. Osoby wykonujące ten zabieg lub pomagające w jego przeprowadzeniu mogą ponieść konsekwencje prawne, takie jak grzywna lub kara pozbawienia wolności..

Aborcja Kielce - konsekwencje prawne?

Zgodnie z artykułami 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza aborcję bezprawnie lub pomaga w tym działaniu, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko było wówczas zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może sięgać nawet 8 lat pozbawienia wolności. Przerwanie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również traktowane jest jako przestępstwo. Osoba popełniająca takie przestępstwo może podlegać karze od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli dziecko było już w stanie samodzielnie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli nielegalne usunięcie ciąży doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, sprawca tego czynu może podlegać karze pozbawienia wolności do 12 lat. Zgodnie z prawem sama kobieta ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Kielcach?

W związku z zaostrzeniem prawa kobiet do aborcji w Polsce, na próżno szukać w Kielcach miejsca, gdzie specjaliści dokonają zabiegu przerwania ciąży bez medycznych wskazań i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie aborcja do 12. tygodnia jest w pełni legalne, a przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto się do nas zgłosić?

Nasza klinika ginekologiczna to miejsce, gdzie każda kobieta otrzyma pomoc, której potrzebuje. Bez zbędnych pytań i bez oceniania.

Profesjonalne wsparcie medyczne
Gwarancja dyskrecji i poufności
Legalny i bezpieczny zabieg
Brak barier językowych
Transport w obie strony

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie główne metody przerywania ciąży. Aborcja próżniowa polega na usunięciu płodu za pomocą specjalnej pompki, która jest umieszczana w macicy. Zabieg ten przeprowadzany jest przez wykwalifikowany personel medyczny w higienicznych warunkach, z reguły w klinice lub szpitalu. Metoda ta zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – jest szybka, skuteczna i wykonywana przez doświadczonych specjalistów. Ryzyko powikłań jest z reguły niskie, szczególnie w przypadku przeprowadzenia wczesnych aborcji. W razie jakichkolwiek trudności lekarz jest na miejscu i może natychmiast reagować, co minimalizuje ryzyko poważniejszych komplikacji. Z kolei aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu leków poronnych, powodujących przerwanie ciąży poprzez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne zwykle stosowane są przez kobietę w domu bez obecności lekarza, co oznacza, że nie mają one nadzoru medycznego ani wsparcia w przypadku powikłań. Po zażyciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dokładniejszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte fragmenty płodu mogą prowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji.

Usuwanie ciąży Kielce

Usuwanie ciąży w Czechach to najlepsze rozwiązanie dla kobiet z Polski, które chcą w bezpieczny sposób usunąć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w jeden dzień. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz bezpieczeństwo i komfort przez cały okres pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Kielce - najczęściej zadawane pytania

1. Zabieg usunięcia ciąży – cena?
Zabieg usunięcia ciąży to koszt 2100 zł – płatność przyjmowana jest wyłącznie gotówką.

2. Ile trwa zabieg usuwania ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży trwa około 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa około 2,5 godziny.

3. Do kiedy można legalnie usunąć ciążę w Kielcach?
Zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym aborcji w Polsce, legalne przerywanie ciąży jest dozwolone do czasu, gdy płód nie jest jeszcze zdolny do samodzielnego życia poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli zazwyczaj do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy po zabiegu mogę ponownie zajść w ciążę?
Po przeprowadzeniu aborcji następuje rekonwalescencja, podczas której organizm wraca do stanu sprzed zabiegu. W tym czasie wszelkie dolegliwości zazwyczaj ustępują, a kobieta wraca do pełni zdrowia. Po okresie regeneracji organizmu, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, obuwie zamienne (klapki), podpaskę oraz ręcznik. Na 5 godzin przed zabiegiem nie wolno już nic jeść ani pić, a na 3 godziny przed planowaną operacją nie wolno palić papierosów.


6. Czy aborcja to bolesny zabieg?

Terminacja ciąży wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i jest to zabieg bezbolesny. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale zazwyczaj nie są one bardzo bolesne.


7. Usunięcie ciąży poniżej 18 roku życia – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest legalna dla dziewczyn, które jeszcze nie ukończyły 18 roku życia, jednak konieczne jest, żeby towarzyszy im opiekun prawny. Aby przeprowadzić zabieg, opiekun musi wypełnić wymaganą dokumentację


8. Dlaczego lepiej nie przyjmować tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może wiązać się z ryzykiem powikłań, takich jak nadmierne krwawienie, infekcje lub niekompletna aborcja, co może wymagać pomocy specjalisty.