Aborcja
Łódź

Każdy powinien móc decydować o sobie. Prawo do aborcji daje możliwość podejmowania świadomych decyzji dotyczących własnego ciała, planowania rodziny i przyszłości. Z uwagi na ograniczenia prawne dotyczące aborcji w Polsce, zapewniamy wsparcie dla kobiet, oferując pomoc w naszej klinice zlokalizowanej w Czechach.

Czym jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja to celowe zakończenie ciąży przez usunięcie płodu lub zarodka z macicy przed jego narodzeniem. W Polsce obowiązują wyjątkowo surowe przepisy dotyczące aborcji. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, aborcja jest legalna tylko w dwóch szczególnych sytuacjach:
zachodzi uzasadnione podejrzenie, że do ciąży doszło w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt, kazirodztwo),
gdy ciąża zagraża życiu kobiety.
Poza tymi wyjątkami aborcja w Łodzi, czy ogólnie w Polsce jest zabroniona, a osoby wykonujące zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, podlegają karze grzywny lub więzienia.

Aborcja Łódź - co może mi grozić?

Zgodnie z przepisami zawartymi w artykułach 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza aborcję bezprawnie lub udziela pomocy w przerwaniu ciąży, może być skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko w momencie aborcji było w stanie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet 8 lat pozbawienia wolności. Przerwanie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również traktowane jest jako przestępstwo. Osoba dopuszczająca się takiego czynu może podlegać karze od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy dziecko jest już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli nielegalna aborcja doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, sprawca tego czynu może podlegać karze pozbawienia wolności do 12 lat. Zgodnie z prawem sama ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Łodzi?

W związku z ograniczeniem dostępu do aborcji w Polsce, na próżno szukać w Łodzi miejsca, gdzie specjaliści dokonają zabiegu usunięcia ciąży bez wskazań medycznych i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie usuwanie ciąży do 12. tygodnia jest nie tylko legalne, ale przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto się do nas zgłosić?

W naszej klinice ginekologicznej każda kobieta otrzyma wsparcie i pomoc, której potrzebuje, bez zadawania niepotrzebnych pytań ani dokonywania ocen. Bez zadawania zbędnych pytań i bez oceniania.

Profesjonalne wsparcie medyczne
Gwarancja dyskrecji i poufności
Legalnie i bezpiecznie
Brak barier językowych
Transport w obie strony

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie najczęściej przeprowadzane metody przerywania ciąży. Aborcja metodą próżniową polega na usunięciu płodu za pomocą specjalnej pompki, która jest umieszczana w macicy. Zabieg ten wykonywany jest przez wykwalifikowany personel medyczny w kontrolowanych warunkach, z reguły w klinice lub szpitalu. Metoda ta zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – jest szybka, skuteczna i wykonywana przez doświadczonych specjalistów. Ryzyko powikłań jest zazwyczaj niskie, szczególnie w przypadku przeprowadzenia wczesnych aborcji. W razie jakichkolwiek trudności lekarz jest na miejscu i może natychmiast reagować, co zmniejsza ryzyko poważniejszych powikłań.
Z kolei aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu tabletek poronnych, powodujących zakończenie ciąży poprzez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne są zazwyczaj przyjmowane przez kobiety w domu, bez konieczności konsultacji z lekarzem, co oznacza brak nadzoru medycznego lub wsparcia w przypadku ewentualnych powikłań. Po zażyciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dalszego doczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte części płodu mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji zdrowotnych. Warto pamiętać, że kobiety posiadające grupę RH- nie mogą przyjmować tabletek poronnych – w przeciwnym wypadku może skończyć się to poważnymi skutkami ubocznymi.

Usuwanie ciąży Łódź

Usuwanie ciąży w Czechach stanowi najlepsze rozwiązanie dla polskich kobiet, które chcą w bezpieczny sposób usunąć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w jeden dzień. Zapewniamy kompleksowe badania, wsparcie psychiczne oraz bezpieczeństwo i komfort przez cały okres pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Łódź - najczęstsze pytania

1. Ile kosztuje zabieg usunięcia ciąży?
Cena zabiegu usunięcia ciąży to 2100 zł – płatności można dokonać tylko gotówką.

2. Ile trwa zabieg usuwania ciąży?
Samo usunięcie ciąży trwa około 10-15 minut. W klinice pobyt pobyt trwa średnio 2,5 godziny.

3. Do kiedy można legalnie usunąć ciążę w Łodzi?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do czasu, gdy płód nie jest jeszcze zdolny do samodzielnego życia poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli z reguły do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy mogę ponownie zajść w ciążę?
Po przeprowadzeniu aborcji następuje okres rekonwalescencji, podczas którego organizm wraca do stanu sprzed zabiegu. W tym okresie skutki uboczne zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do zdrowia. Po pewnym czasie, gdy organizm się zregeneruje, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, obuwie zamienne (klapki), podpaskę oraz ręcznik. 5 godzin przed zabiegiem nie wolno już nic jeść ani pić, a na 3 godziny przed planowaną operacją należy powstrzymać się od palenia papierosów.

6. Czy aborcja to bolesny zabieg?

Terminacja ciąży przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i jest to zabieg bezbolesny. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale zazwyczaj nie są one zbyt bolesne.

7. Usunięcie ciąży poniżej 18 roku życia – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest dostępna dla dziewczyn, które jeszcze nie ukończyły 18 roku życia, jednak konieczne jest, żeby towarzyszy im opiekun prawny. Aby można było przeprowadzić zabieg, opiekun musi wypełnić wymagane dokumenty

8. Dlaczego lepiej wstrzymać się z przyjmowaniem tabletek poronnych?
Aborcja z użyciem tabletek wczesnoporonnych bez nadzoru medycznego może wiązać się z ryzykiem powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niekompletna aborcja, co może wymagać interwencji specjalisty.