Aborcja
Opole

Każdy powinien mieć prawo do decydowania o swoim ciele i zdrowiu. Dostęp do aborcji daje możliwość podejmowania przemyślanych decyzji dotyczących własnego ciała, rodziny i przyszłości. Z uwagi na ograniczenia prawne dotyczące aborcji w Polsce, zapewniamy wsparcie kobietom, oferując pomoc w naszej klinice zlokalizowanej tuż za granicą Polsko-Czeską.

Co to jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja polega na celowym zakończeniu ciąży poprzez pozbycie się płodu lub zarodka z macicy przed jego urodzeniem. W Polsce obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące aborcji. Zgodnie z obecnym prawem, aborcja jest dozwolona tylko w dwóch wyjątkowych przypadkach:
istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt, kazirodztwo),
gdy ciąża jest zagrożeniem dla życia kobiety.
W Polsce, z wyjątkiem wyżej wymienionych sytuacji, aborcja jest nielegalna. Osoby wykonujące ten zabieg lub pomagające w jego przeprowadzeniu podlegają konsekwencjom prawnym, takie jak kara grzywny lub kara pozbawienia wolności..

Aborcja Opole - co może mi grozić?

Zgodnie z artykułami 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza aborcję bezprawnie lub udziela pomocy w tym działaniu, może być skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko było wówczas zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet 8 lat więzienia. Zakończenie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również jest przestępstwem. Osoba dopuszczająca się takiego czynu może być skazana na karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli dziecko było już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić od roku do 10 lat więzienia. Jeśli nielegalne usunięcie ciąży doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, osoba odpowiedzialna za ten czyn może być skazana na karę więzienia do lat 12. Zgodnie z prawem sama ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Opolu?

Ze względu na ograniczenie dostępu do aborcji w Polsce, trudno znaleźć w Opolu miejsca, gdzie specjaliści przeprowadzą zabieg usunięcia ciąży bez konieczności medycznych uzasadnień i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie aborcja do 12. tygodnia jest nie tylko legalne, ale przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto nam zaufać?

Nasza klinika ginekologiczna to miejsce, gdzie każda kobieta otrzyma pomoc, której potrzebuje. Bez zbędnych pytań i bez oceniania.

Najlepsza opieka medyczna
Gwarancja dyskrecji i poufności
Legalnie i bezpiecznie
Obsługa mówiąca w języku polskim
Zapewniamy transport Polska-Czechy-Polska

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie główne metody przerywania ciąży. Aborcja metodą próżniową polega na mechanicznym usunięciu płodu za pomocą próżniowej pompki, którą umieszcza się w macicy. Zabieg ten przeprowadzany jest przez wykwalifikowany personel medyczny w higienicznych warunkach, zazwyczaj w klinice lub szpitalu. Metoda ta gwarantuje wysokie bezpieczeństwo – jest szybka, skuteczna i wykonywana przez doświadczonych lekarzy. Ryzyko powikłań jest zazwyczaj niskie, w szczególności podczas wykonania aborcji we wczesnym okresie ciąży. W razie jakichkolwiek trudności lekarz jest dostępny na miejscu i może szybko reagować, co zmniejsza ryzyko wystąpienia poważniejszych powikłań. Z kolei aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu leków poronnych, które powodują zakończenie ciąży poprzez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne zwykle przyjmowane są przez kobietę w domu bez obecności lekarza, co oznacza, że nie mają one nadzoru medycznego ani wsparcia w przypadku powikłań. Po zażyciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dalszego oczyszczenia macicy, ponieważ nieusunięte fragmenty płodu mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Usuwanie ciąży Opole

Aborcja w Czechach to najlepsze rozwiązanie dla Polek, które chcą w bezpieczny sposób zakończyć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w ciągu jednego dnia. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podczas całego pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Opole - najczęściej pojawiające się pytania

1. Aborcja – jaka cena?
Zabieg usunięcia ciąży to koszt 2100 zł – płatność przyjmowana jest tylko gotówką.

2. Ile trwa zabieg usuwania ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży trwa zaledwie 10-15 minut. W klinice pobyt pobyt trwa średnio 2,5 godziny.

3. Do kiedy można legalnie usunąć ciążę w Opolu?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do momentu, gdy płód nie jest jeszcze w stanie żyć samodzielnie poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy po zabiegu mogę ponownie zajść w ciążę?
Po wykonaniu zabiegu aborcji następuje rekonwalescencja, podczas której organizm wraca do stanu sprzed zabiegu. W tym okresie wszelkie dolegliwości zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do pełni zdrowia. Po pewnym czasie, gdy organizm się zregeneruje, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, obuwie zamienne (klapki), podpaskę oraz ręcznik. 5 5 godzin przed zabiegiem nie wolno spożywać żadnych posiłków ani płynów, a 3 godziny przed planowaną operacją nie wolno palić papierosów.


6. Czy aborcja to bolesny zabieg?
Usunięcie ciąży jest przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym, co znaczy, że pacjentka nie odczuwa bólu. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale zazwyczaj nie są one bardzo bolesne.


7. Usuwanie ciąży a niepełnoletność – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest legalna dla dziewczyn, które są jeszcze niepełnoletnie, jednak konieczne jest, żeby towarzyszy im opiekun prawny. Aby doszło do zabiegu, opiekun musi uzupełnić wymaganą dokumentację


8. Dlaczego nie warto przyjmować tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może powodować ryzyko powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niekompletna aborcja, co może wymagać pomocy lekarza.