Aborcja
Poznań

Kobiety powinny mieć prawo do decydowania o swoim ciele i zdrowiu. Dostęp do aborcji pozwala na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących własnego ciała, planowania rodziny i przyszłości. Obecne prawo w Polsce ogranicza możliwość usunięcia ciąży, w związku z tym gwarantujemy wsparcie kobietom, zapewniając pomoc w naszej klinice na terenie Czech.

Co to aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja polega na celowym przerwaniu ciąży poprzez pozbycie się płodu lub zarodka z macicy przed jego urodzeniem. W Polsce obowiązują wyjątkowo restrykcyjne przepisy dotyczące aborcji. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, aborcja jest legalna tylko w dwóch wyjątkowych sytuacjach:
gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego,
gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia kobiety.
Poza tymi wyjątkami aborcja w Poznaniu, czy ogólnie w Polsce jest zabroniona, a osoby przeprowadzające zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, mogą być poddane karze grzywny lub pozbawienia wolności.

Aborcja Poznań - konsekwencje prawne?

Zgodnie z artykułami 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza nielegalną aborcję lub pomaga w przerwaniu ciąży, może zostać skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko w momencie aborcji było w stanie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może sięgać nawet 8 lat więzienia. Zakończenie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą, ale pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również uznawane jest za przestępstwo. Osoba popełniająca takie przestępstwo może być skazana na karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy dziecko jest już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli nielegalna aborcja doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, sprawca tego czynu może podlegać karze więzienia do lat 12. Zgodnie z prawem kobieta w ciąży nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Poznaniu?

W związku z ograniczeniem dostępu do aborcji w Polsce, na próżno szukać w Poznaniu miejsca, gdzie specjaliści dokonają zabiegu przerwania ciąży bez medycznych wskazań i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie usunięcie ciąży do 12. tygodnia jest dozwolone, a przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto się do nas zgłosić?

Nasza klinika ginekologiczna to miejsce, gdzie każda kobieta otrzyma pomoc, której potrzebuje. Bez zbędnych pytań i bez oceniania.

Specjalistyczne wsparcie medyczne
Dyskrecja i anonimowość
Legalnie i bezpiecznie
Brak barier językowych
Zapewniamy transport Polska-Czechy-Polska

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie najczęściej wykonywane metody przerywania ciąży. Aborcja metodą próżniową polega na mechanicznym usunięciu płodu za pomocą specjalnej pompki, którą umieszcza się w macicy. Zabieg ten wykonuje wykwalifikowany personel medyczny w higienicznych warunkach, z reguły w klinice lub szpitalu. Metoda ta zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – jest efektywna, szybka i wykonywana przez doświadczony personel medyczny. Ryzyko powikłań jest z reguły niskie, w szczególności podczas wykonania aborcji we wczesnym okresie ciąży. W przypadku jakichkolwiek problemów lekarz jest dostępny na miejscu i może szybko reagować, co minimalizuje ryzyko wystąpienia poważniejszych komplikacji. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu leków poronnych, powodujących zakończenie ciąży poprzez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne są zazwyczaj przyjmowane przez kobiety w domu, bez konieczności konsultacji z lekarzem, co oznacza brak nadzoru medycznego lub wsparcia w przypadku ewentualnych powikłań. Po zażyciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dalszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte części płodu mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Usuwanie ciąży Poznań

Usuwanie ciąży w Czechach stanowi najlepsze rozwiązanie dla kobiet z Polski, które chcą w bezpieczny sposób usunąć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w jeden dzień. Zapewniamy kompleksowe badania, wsparcie psychiczne oraz bezpieczeństwo i komfort przez cały okres pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Poznań - najczęściej pojawiające się pytania

1. Zabieg usunięcia ciąży – jaka cena?
Cena zabiegu usunięcia ciąży to 2100 zł – płatności można dokonać tylko gotówką.

2. Ile trwa zabieg usuwania ciąży?
Samo usunięcie ciąży trwa zaledwie 10-15 minut. W klinice pobyt pobyt trwa około 2,5 godziny.

3. Do kiedy można legalnie usunąć ciążę w Poznaniu?
Zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do czasu, gdy płód nie jest jeszcze zdolny do samodzielnego życia poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli zazwyczaj do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy mogę ponownie zajść w ciążę?
Po przeprowadzeniu aborcji następuje okres rekonwalescencji, podczas którego organizm powraca do stanu sprzed zabiegu. W tym okresie skutki uboczne zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do zdrowia. Po pewnym czasie, gdy organizm się zregeneruje, możliwe jest ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, klapki, podpaskę oraz ręcznik. 5 5 godzin przed planowanym zabiegiem nie wolno już nic jeść ani pić, a 3 godziny przed planowanym czasem operacji należy powstrzymać się od palenia papierosów.


6. Czy usunięcie ciąży boli?
Usunięcie ciąży jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym, co znaczy, że pacjentka nie odczuwa bólu. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale z reguły nie są one zbyt bolesne.


7. Usuwanie ciąży a niepełnoletność – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest dostępna dla dziewczątponiżej 18 roku życia, ale pod warunkiem, że przyjeżdżają z opiekunem prawnym. Aby przeprowadzić zabieg, opiekun musi uzupełnić wszelkie niezbędne dokumenty


8. Dlaczego nie warto przyjmować tabletek poronnych?
Samodzielne stosowanie tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może powodować ryzyko powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niekompletna aborcja, co może wymagać interwencji specjalisty.