Aborcja
Ruda Śląska

Każda kobieta powinna móc decydować o sobie. Prawo do aborcji daje możliwość podejmowania przemyślanych decyzji dotyczących własnego ciała, rodziny i przyszłości. Z uwagi na ograniczenia prawne dotyczące aborcji w Polsce, zapewniamy wsparcie kobietom, oferując pomoc w naszej klinice zlokalizowanej w Czechach.

Co to aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja to celowe przerwanie ciąży przez pozbycie się płodu lub zarodka z macicy przed jego narodzeniem. W Polsce obowiązują wyjątkowo surowe przepisy dotyczące kwestii aborcji. Zgodnie z obecnym prawem, aborcja jest dozwolona jedynie w dwóch szczególnych sytuacjach:
gdy ciąża powstała na skutek czynu zabronionego,
gdy ciąża zagraża życiu kobiety.
W Polsce, z wyjątkiem wyżej wymienionych sytuacji, aborcja jest nielegalna. Osoby przeprowadzające ten zabieg lub pomagające w jego przeprowadzeniu mogą ponieść konsekwencje prawne, takie jak kara grzywny lub kara pozbawienia wolności..

Aborcja Ruda Śląska - konsekwencje prawne?

Zgodnie z przepisami zawartymi w artykułach 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która wykonuje aborcję bezprawnie lub udziela pomocy w tym działaniu, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko było wówczas zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet 8 lat pozbawienia wolności. Zakończenie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również jest przestępstwem. Osoba popełniająca takie przestępstwo może być skazana na karę od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. W przypadku, gdy dziecko jest już w stanie samodzielnie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić od roku do 10 lat więzienia. Jeśli nielegalne usunięcie ciąży doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, sprawca tego czynu może być skazany na karę więzienia do lat 12. Zgodnie z prawem sama ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Rudzie Śląskiej?

Ze względu na zaostrzenie prawa kobiet do aborcji w Polsce, trudno znaleźć w Rudzie Śląskiej miejsca, gdzie specjaliści dokonają zabiegu usunięcia ciąży bez wskazań medycznych i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie usuwanie ciąży do 12. tygodnia jest nie tylko legalne, ale przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto nam zaufać?

Nasza klinika ginekologiczna to miejsce, gdzie każda kobieta otrzyma pomoc, której potrzebuje. Bez zadawania zbędnych pytań i bez oceniania.

Specjalistyczne wsparcie medyczne
Dyskrecja i anonimowość
Legalny i bezpieczny zabieg
Kadra mówiąca w języku polskim
Zapewniamy transport

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie najczęściej przeprowadzane metody przerywania ciąży. Aborcja metodą próżniową polega na mechanicznym usunięciu płodu za pomocą próżniowej pompki, która jest umieszczana w macicy. Zabieg ten przeprowadza wykwalifikowany personel medyczny w kontrolowanych warunkach, najczęściej w klinice lub szpitalu. Metoda ta gwarantuje wysokie bezpieczeństwo – jest efektywna, szybka i wykonywana przez doświadczony personel medyczny. Ryzyko powikłań jest zazwyczaj niskie, w szczególności podczas wykonania aborcji we wczesnym okresie ciąży. W przypadku jakichkolwiek problemów lekarz jest dostępny na miejscu i może natychmiast zareagować, co zmniejsza ryzyko wystąpienia poważniejszych powikłań. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu tabletek poronnych, które powodują zakończenie ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne zwykle przyjmowane są przez kobietę w domu bez udziału lekarza, co oznacza, że nie mają one nadzoru medycznego ani wsparcia w przypadku powikłań. Po przyjęciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dalszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte fragmenty płodu mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Usuwanie ciąży Ruda Śląska

Aborcja w Czechach to najlepsze rozwiązanie dla Polek, które chcą w bezpieczny sposób zakończyć ciążę. Klinika w Ostrawie oferuje zabieg aborcji w ciągu jednego dnia. Zapewniamy kompleksowe badania, wsparcie psychiczne oraz bezpieczeństwo i komfort przez cały okres pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Ruda Śląska - najczęściej pojawiające się pytania

1. Zabieg usunięcia ciąży – jaka cena?
Zabieg usunięcia ciąży to koszt 2100 zł – płatności można dokonać wyłącznie gotówką.

2. Ile trwa zabieg usuwania ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży trwa zaledwie 10-15 minut. W klinice pobyt pobyt trwa około 2,5 godziny.

3. Do kiedy można legalnie usunąć ciążę w Rudzie Śląskiej?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do czasu, gdy płód nie jest jeszcze w stanie żyć samodzielnie poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy ponownie będę mogła zajść w ciążę?
Po wykonaniu zabiegu aborcji następuje okres rekonwalescencji, podczas którego organizm wraca do stanu sprzed zabiegu. W tym okresie skutki uboczne zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do zdrowia. Po okresie regeneracji organizmu, możliwe jest ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, obuwie zamienne (klapki), podpaskę oraz ręcznik. 5 5 godzin przed planowanym zabiegiem nie wolno spożywać żadnych posiłków ani płynów, a 3 godziny przed planowaną operacją nie wolno palić papierosów.


6. Czy usunięcie ciąży boli?
Usunięcie ciąży jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym, co oznacza, że pacjentka nie odczuwa bólu. Po zabiegu może wystąpić lekkie napięcie lub skurcze macicy, ale zazwyczaj nie są one bardzo bolesne.


7. Usuwanie ciąży a niepełnoletność – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest legalna dla dziewczynponiżej 18 roku życia, jednak konieczne jest, żeby towarzyszy im opiekun prawny. Aby można było przeprowadzić zabieg, opiekun musi wypełnić niezbędną dokumentację


8. Dlaczego lepiej wstrzymać się z przyjmowaniem tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może wiązać się z ryzykiem powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niekompletna aborcja, co może wymagać pomocy medycznej.