Aborcja
Rzeszów

Każda kobieta powinna mieć prawo do decydowania o swoim ciele i zdrowiu. Prawo do aborcji pozwala na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących własnego ciała, rodziny i przyszłości. Aktualnie obowiązujące prawo w Polsce ogranicza możliwość usunięcia ciąży, w związku z tym gwarantujemy wsparcie kobietom, zapewniając pomoc w naszej klinice w Czechach.

Co to aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja to celowe przerwanie ciąży przez pozbycie się płodu lub zarodka z macicy przed jego narodzeniem. W Polsce obowiązują bardzo surowe przepisy regulujące kwestię aborcji. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, aborcja jest dozwolona zaledwie w dwóch szczególnych sytuacjach:
gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego,
gdy ciąża jest zagrożeniem dla życia kobiety.
W Polsce, z wyjątkiem określonych sytuacji, aborcja jest nielegalna. Osoby wykonujące ten zabieg lub pomagające w jego przeprowadzeniu podlegają konsekwencjom prawnym, takie jak grzywna lub kara pozbawienia wolności..

Aborcja Rzeszów - jakie konsekwencje?

Zgodnie z artykułami 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza nielegalną aborcję lub udziela pomocy w przerwaniu ciąży, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko w momencie aborcji było w stanie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet 8 lat pozbawienia wolności. Zakończenie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą, ale pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również jest przestępstwem. Osoba popełniająca takie przestępstwo może być skazana na karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli dziecko było już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli nielegalne przerwanie ciąży doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, sprawca tego czynu może podlegać karze pozbawienia wolności do lat 12. Zgodnie z prawem sama ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Rzeszowie?

Ze względu na zaostrzenie prawa kobiet do aborcji w Polsce, ciężko znaleźć w Rzeszowie miejsca, gdzie specjaliści przeprowadzą zabieg usunięcia ciąży bez konieczności medycznych uzasadnień i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie aborcja do 12. tygodnia jest nie tylko legalne, ale przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto nam zaufać?

W naszej klinice ginekologicznej każda kobieta może liczyć na wsparcie i pomoc, której potrzebuje, bez zadawania zbędnych pytań ani dokonywania ocen. Bez zadawania zbędnych pytań i bez oceniania.

Profesjonalne wsparcie medyczne
Dyskrecja i anonimowość
Legalnie i bezpiecznie
Brak barier językowych
Zapewniamy transport Polska-Czechy-Polska

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie najczęściej przeprowadzane metody przerywania ciąży. Aborcja próżniowa polega na mechanicznym usunięciu płodu za pomocą próżniowej pompki, która jest umieszczana w macicy. Zabieg ten wykonywany jest przez wykwalifikowany personel medyczny w higienicznych warunkach, zazwyczaj w klinice lub szpitalu. Metoda ta gwarantuje wysokie bezpieczeństwo – jest szybka, skuteczna i wykonywana przez doświadczony personel medyczny. Ryzyko powikłań jest z reguły niskie, w szczególności podczas wykonania aborcji we wczesnym okresie ciąży. W razie jakichkolwiek trudności lekarz jest dostępny na miejscu i może szybko zareagować, co minimalizuje ryzyko wystąpienia poważniejszych komplikacji. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu tabletek poronnych, powodujących przerwanie ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne zwykle przyjmowane są przez kobietę w domu bez udziału lekarza, co oznacza, że nie mają one nadzoru medycznego ani wsparcia w przypadku powikłań. Po przyjęciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dokładniejszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte części płodu mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji.

Usuwanie ciąży Rzeszów

Usunięcie ciąży w Czechach to najlepsze rozwiązanie dla polskich kobiet, które chcą w bezpieczny sposób usunąć ciążę. Klinika w Ostrawie oferuje zabieg aborcji w ciągu jednego dnia. Zapewniamy kompleksowe badania, wsparcie psychiczne oraz gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podczas całego pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Rzeszów - najczęściej zadawane pytania

1. Aborcja – jaka cena?
Zabieg usunięcia ciąży to koszt 2100 zł – płatność przyjmowana jest wyłącznie gotówką.

2. Ile trwa zabieg usuwania ciąży?
Samo usunięcie ciąży trwa około 10-15 minut. W klinice pobyt pobyt trwa około 2,5 godziny.

3. Do kiedy można legalnie usunąć ciążę w Rzeszowie?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do czasu, gdy płód nie jest jeszcze zdolny do samodzielnego życia poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli zazwyczaj do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy ponownie będę mogła zajść w ciążę?
Po wykonaniu zabiegu aborcji następuje okres rekonwalescencji, podczas którego organizm powraca do stanu sprzed zabiegu. W tym okresie wszelkie dolegliwości zazwyczaj ustępują, a kobieta wraca do zdrowia. Po pewnym czasie, gdy organizm się zregeneruje, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, klapki, podpaskę oraz ręcznik. 5 5 godzin przed zabiegiem nie wolno już nic jeść ani pić, a na 3 godziny przed planowanym czasem operacji należy powstrzymać się od palenia papierosów.


6. Czy usunięcie ciąży boli?
Usunięcie ciąży jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym, co oznacza, że pacjentka nie odczuwa bólu. Po zabiegu może wystąpić lekkie napięcie lub skurcze macicy, ale zazwyczaj nie są one zbyt bolesne.


7. Usuwanie ciąży a niepełnoletność – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest legalna dla dziewczyn, które są jeszcze niepełnoletnie, ale pod warunkiem, że przyjeżdżają z opiekunem prawnym. Aby doszło do zabiegu, opiekun musi wypełnić niezbędną dokumentację


8. Dlaczego nie warto przyjmować tabletek poronnych?
Samodzielne stosowanie tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może wiązać się z ryzykiem powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niepełne usunięcie płodu, co może wymagać interwencji lekarza.