Aborcja
Sosnowiec

Kobiety powinny mieć prawo do decydowania o sobie. Prawo do aborcji pozwala na podejmowanie przemyślanych decyzji dotyczących własnego ciała, planowania rodziny i przyszłości. Aktualnie obowiązujące prawo w Polsce ogranicza możliwość usuwania ciąży, w związku z tym gwarantujemy wsparcie kobietom, zapewniając pomoc w naszej klinice w Czechach.

Co to aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja to celowe zakończenie ciąży przez usunięcie płodu lub zarodka z macicy przed jego narodzeniem. W Polsce obowiązują wyjątkowo surowe przepisy dotyczące aborcji. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, aborcja jest legalna tylko w dwóch wyjątkowych sytuacjach:
gdy ciąża powstała na skutek czynu zabronionego,
gdy ciąża zagraża życiu kobiety.
Poza tymi wyjątkami aborcja w Sosnowcu, czy ogólnie w Polsce jest zabroniona, a osoby przeprowadzające zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, mogą podlegać karze finansowej lub więzienia.

Aborcja Sosnowiec - konsekwencje prawne?

Zgodnie z przepisami zawartymi w artykułach 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która wykonuje nielegalną aborcję lub pomaga w tym działaniu, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko w momencie aborcji było w stanie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może sięgać nawet 8 lat pozbawienia wolności. Zakończenie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą, ale pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również traktowane jest jako przestępstwo. Osoba popełniająca takie przestępstwo może podlegać karze od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy dziecko jest już w stanie samodzielnie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli nielegalna aborcja doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, sprawca tego czynu może podlegać karze pozbawienia wolności do 12 lat. Zgodnie z prawem kobieta w ciąży nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Sosnowcu?

Ze względu na ograniczenie dostępu do aborcji w Polsce, ciężko znaleźć w Sosnowcu miejsca, gdzie specjaliści przeprowadzą zabieg usunięcia ciąży bez konieczności medycznych uzasadnień i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie usuwanie ciąży do 12. tygodnia jest w pełni legalne, a przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto nam zaufać?

Nasza klinika ginekologiczna to miejsce, gdzie każda kobieta otrzyma pomoc, której potrzebuje. Bez zbędnych pytań i bez oceniania.

Specjalistyczne wsparcie medyczne
Dyskrecja i anonimowość
Legalnie i bezpiecznie
Brak barier językowych
Transport w obie strony

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie główne metody przerywania ciąży. Aborcja metodą próżniową polega na usunięciu płodu za pomocą próżniowej pompki, którą umieszcza się w macicy. Zabieg ten przeprowadza wykwalifikowany personel medyczny w kontrolowanych warunkach, zazwyczaj w klinice lub szpitalu. Metoda ta zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – jest efektywna, szybka i wykonywana przez doświadczony personel medyczny. Ryzyko powikłań jest z reguły niewielkie, szczególnie w przypadku przeprowadzenia wczesnych aborcji. W przypadku jakichkolwiek problemów lekarz jest dostępny na miejscu i może natychmiast zareagować, co zmniejsza ryzyko wystąpienia poważniejszych komplikacji. Z kolei aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu leków poronnych, które powodują zakończenie ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne są zazwyczaj stosowane przez kobiety w domu, bez konieczności konsultacji z lekarzem, co oznacza brak nadzoru medycznego lub wsparcia w przypadku ewentualnych powikłań. Po przyjęciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dokładniejszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte części płodu mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji.

Usuwanie ciąży Sosnowiec

Usuwanie ciąży w Czechach stanowi najlepsze rozwiązanie dla Polek, które chcą w bezpieczny sposób usunąć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w ciągu jednego dnia. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz bezpieczeństwo i komfort przez cały okres pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Sosnowiec - najczęstsze pytania

1. Zabieg usunięcia ciąży – jaka cena?
Cena zabiegu usunięcia ciąży to 2100 zł – płatność przyjmowana jest wyłącznie gotówką.

2. Ile czasu trwa zabieg usuwania ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży trwa zaledwie 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa około 2,5 godziny.

3. Do kiedy można legalnie usunąć ciążę w Sosnowcu?
Zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym aborcji w Polsce, legalne przerywanie ciąży jest dozwolone do momentu, kiedy płód nie jest jeszcze w stanie żyć samodzielnie poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy mogę ponownie zajść w ciążę?
Po wykonaniu zabiegu aborcji następuje rekonwalescencja, podczas której organizm wraca do stanu sprzed zabiegu. W tym okresie skutki uboczne zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do pełni zdrowia. Po pewnym czasie, gdy organizm się zregeneruje, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Udając się do kliniki, należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, obuwie zamienne (klapki), podpaskę oraz ręcznik. Na 5 godzin przed zabiegiem nie wolno spożywać żadnych posiłków ani płynów, a 3 godziny przed planowaną operacją należy powstrzymać się od palenia papierosów.


6. Czy usunięcie ciąży boli?

Terminacja ciąży wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i jest to zabieg bezbolesny. Po zabiegu może wystąpić lekkie napięcie lub skurcze macicy, ale zazwyczaj nie są one zbyt bolesne.


7. Usunięcie ciąży poniżej 18 roku życia – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest dostępna dla dziewcząt, które są jeszcze niepełnoletnie, jednak konieczne jest, żeby towarzyszy im opiekun prawny. Aby można było przeprowadzić zabieg, opiekun musi wypełnić wymaganą dokumentację


8. Dlaczego lepiej wstrzymać się z przyjmowaniem tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może wiązać się z ryzykiem powikłań, takich jak nadmierne krwawienie, infekcje lub niepełne usunięcie płodu, co może wymagać pomocy lekarza.