Aborcja
Szczecin

Każda kobieta powinna mieć prawo do decydowania o swoim ciele i zdrowiu. Dostęp do aborcji pozwala na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących własnego ciała, rodziny i przyszłości. Obecne prawo w Polsce ogranicza możliwość usunięcia ciąży, w związku z tym oferujemy wsparcie kobietom, zapewniając pomoc w naszej klinice w Czechach.

Co to jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja polega na celowym zakończeniu ciąży poprzez pozbycie się płodu lub zarodka z macicy przed jego urodzeniem. W Polsce obowiązują wyjątkowo restrykcyjne przepisy dotyczące aborcji. Zgodnie z aktualnym prawem, aborcja jest dozwolona zaledwie w dwóch szczególnych sytuacjach:
zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt, kazirodztwo),
gdy ciąża zagraża życiu kobiety.
Poza tymi wyjątkowymi sytuacjami aborcja w Szczecinie, czy ogólnie w Polsce jest zabroniona, a osoby wykonujące zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, mogą podlegać karze finansowej lub pozbawienia wolności.

Aborcja Szczecin - jakie konsekwencje?

Zgodnie z przepisami zawartymi w artykułach 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która wykonuje nielegalną aborcję lub udziela pomocy w tym działaniu, może być skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko w momencie aborcji było w stanie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wzrosnąć nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zakończenie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również jest przestępstwem. Osoba dopuszczająca się takiego przestępstwa podlega karze od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy dziecko jest już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli nielegalne usunięcie ciąży doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, sprawca tego czynu może być skazany na karę więzienia do lat 12. Zgodnie z prawem kobieta w ciąży nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Szczecinie?

W związku z zaostrzeniem prawa kobiet do aborcji w Polsce, ciężko znaleźć w Szczecinie miejsca, gdzie specjaliści dokonają zabiegu usunięcia ciąży bez medycznych wskazań i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie usunięcie ciąży do 12. tygodnia jest dozwolone, a przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto nam zaufać?

W naszej klinice ginekologicznej każda kobieta otrzyma wsparcie i pomoc, której potrzebuje, bez zadawania zbędnych pytań ani oceniania ocen. Bez zadawania zbędnych pytań i bez oceniania.

Profesjonalna opieka medyczna
Gwarancja dyskrecji i poufności
Legalny i bezpieczny zabieg
Kadra mówiąca w języku polskim
Transport w obie strony

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie główne metody przerywania ciąży. Aborcja próżniowa polega na mechanicznym usunięciu płodu za pomocą specjalnej pompki, którą umieszcza się w macicy. Zabieg ten wykonuje wykwalifikowany personel medyczny w kontrolowanych warunkach, zazwyczaj w klinice lub szpitalu. Metoda ta zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – jest efektywna, szybka i wykonywana przez doświadczonych lekarzy. Ryzyko powikłań jest zazwyczaj niewielkie, szczególnie w przypadku przeprowadzenia wczesnych aborcji. W przypadku jakichkolwiek problemów lekarz jest dostępny na miejscu i może szybko reagować, co zmniejsza ryzyko wystąpienia poważniejszych komplikacji. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu tabletek poronnych, powodujących zakończenie ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne są zazwyczaj przyjmowane przez kobiety w domu, bez konieczności konsultacji z lekarzem, co oznacza brak nadzoru medycznego lub wsparcia w przypadku ewentualnych powikłań. Po przyjęciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dalszego oczyszczenia macicy, ponieważ nieusunięte części płodu mogą prowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji.

Usuwanie ciąży Szczecin

Usuwanie ciąży w Czechach stanowi najlepsze rozwiązanie dla kobiet z Polski, które chcą w bezpieczny sposób usunąć ciążę. Klinika w Ostrawie oferuje zabieg aborcji w jeden dzień. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podczas całego pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Szczecin - najczęściej zadawane pytania

1. Aborcja – jaka cena?
Zabieg usunięcia ciąży to koszt 2100 zł – płatności można dokonać tylko gotówką.

2. Jak długo trwa zabieg usuwania ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży trwa zaledwie 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa około 2,5 godziny.

3. Do którego tygodnia można legalnie usunąć ciążę w Szczecinie?
Zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do momentu, kiedy płód nie jest jeszcze zdolny do samodzielnego życia poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli zazwyczaj do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy po zabiegu mogę ponownie zajść w ciążę?
Po wykonaniu zabiegu aborcji następuje rekonwalescencja, podczas której organizm powraca do stanu sprzed zabiegu. W tym okresie skutki uboczne zazwyczaj ustępują, a kobieta wraca do zdrowia. Po pewnym czasie, gdy organizm się zregeneruje, możliwe jest ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, klapki, podpaskę oraz ręcznik. Na 5 godzin przed planowanym zabiegiem nie wolno już nic jeść ani pić, a na 3 godziny przed planowanym czasem operacji należy powstrzymać się od palenia papierosów.


6. Czy aborcja to bolesny zabieg?

Terminacja ciąży wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i jest to zabieg bezbolesny. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale zazwyczaj nie są one bardzo bolesne.


7. Usuwanie ciąży a niepełnoletność – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest legalna dla dziewczyn, które jeszcze nie ukończyły 18 roku życia, ale pod warunkiem, że przyjeżdżają z opiekunem prawnym. Aby można było przeprowadzić zabieg, opiekun musi wypełnić niezbędną dokumentację


8. Dlaczego nie warto przyjmować tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może wiązać się z ryzykiem powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niepełne usunięcie płodu, co może wymagać pomocy specjalisty.