Aborcja
Tychy

Każdy powinien mieć prawo do decydowania o sobie. Dostęp do aborcji pozwala na podejmowanie przemyślanych decyzji dotyczących własnego ciała, planowania rodziny i przyszłości. Z uwagi na ograniczenia prawne dotyczące aborcji w Polsce, zapewniamy wsparcie kobietom, oferując pomoc w naszej klinice w Czechach.

Czym jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja polega na celowym zakończeniu ciąży poprzez usunięcie płodu lub zarodka z macicy przed jego urodzeniem. W Polsce obowiązują bardzo surowe przepisy dotyczące kwestii aborcji. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, aborcja jest dozwolona tylko w dwóch szczególnych przypadkach:
gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego,
gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia kobiety.
Poza tymi wyjątkowymi sytuacjami aborcja w Tychach, czy ogólnie w Polsce jest zabroniona, a osoby wykonujące zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, podlegają karze grzywny lub więzienia.

Aborcja Tychy - co może mi grozić?

Zgodnie z artykułami 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza aborcję bezprawnie lub udziela pomocy w przerwaniu ciąży, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko było wówczas zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet 8 lat więzienia. Przerwanie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również traktowane jest jako przestępstwo. Osoba popełniająca takie przestępstwo może podlegać karze od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. W przypadku, gdy dziecko jest już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli nielegalne przerwanie ciąży doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, sprawca tego czynu może podlegać karze pozbawienia wolności do lat 12. Zgodnie z prawem sama kobieta ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Tychach?

Ze względu na zaostrzenie prawa kobiet do aborcji w Polsce, trudno znaleźć w Tychach miejsca, gdzie specjaliści przeprowadzą zabieg usunięcia ciąży bez konieczności medycznych uzasadnień i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie aborcja do 12. tygodnia jest nie tylko legalne, ale przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto nam zaufać?

W naszej klinice ginekologicznej każda kobieta otrzyma wsparcie i pomoc, której potrzebuje, bez zadawania niepotrzebnych pytań ani dokonywania ocen. Bez zbędnych pytań i bez oceniania.

Najlepsza opieka medyczna
Gwarancja dyskrecji i poufności
Legalny i bezpieczny zabieg
Brak barier językowych
Zapewniamy transport Polska-Czechy-Polska

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie najczęściej wykonywane metody przerywania ciąży. Aborcja metodą próżniową polega na mechanicznym usunięciu płodu za pomocą próżniowej pompki, która jest umieszczana w macicy. Zabieg ten wykonuje wykwalifikowany personel medyczny w kontrolowanych warunkach, zazwyczaj w klinice lub szpitalu. Metoda ta zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – jest efektywna, szybka i wykonywana przez doświadczony personel medyczny. Ryzyko powikłań jest zazwyczaj niskie, szczególnie w przypadku przeprowadzenia wczesnych aborcji. W przypadku jakichkolwiek problemów lekarz jest na miejscu i może natychmiast zareagować, co zmniejsza ryzyko poważniejszych powikłań. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu leków poronnych, powodujących przerwanie ciąży poprzez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne zwykle stosowane są przez kobietę w domu bez udziału lekarza, co oznacza, że nie mają one nadzoru medycznego ani wsparcia w przypadku powikłań. Po zażyciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dalszego oczyszczenia macicy, ponieważ nieusunięte części płodu mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji.

Usuwanie ciąży Tychy

Aborcja w Czechach stanowi najlepsze rozwiązanie dla Polek, które chcą w bezpieczny sposób zakończyć ciążę. Klinika w Ostrawie oferuje zabieg aborcji w ciągu jednego dnia. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz bezpieczeństwo i komfort przez cały okres pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Tychy - najczęstsze pytania

1. Ile kosztuje zabieg usunięcia ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży to koszt 2100 zł – płatność przyjmowana jest wyłącznie gotówką.

2. Ile trwa zabieg usuwania ciąży?
Samo usunięcie ciąży trwa zaledwie 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa średnio 2,5 godziny.

3. Do którego tygodnia można legalnie usunąć ciążę w Tychach?
Zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do czasu, gdy płód nie jest jeszcze w stanie żyć samodzielnie poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli zazwyczaj do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy ponownie będę mogła zajść w ciążę?
Po wykonaniu zabiegu aborcji następuje rekonwalescencja, podczas której organizm powraca do stanu sprzed zabiegu. W tym czasie skutki uboczne zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do zdrowia. Po pewnym czasie, gdy organizm się zregeneruje, możliwe jest ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, obuwie zamienne (klapki), podpaskę oraz ręcznik. Na 5 godzin przed zabiegiem nie wolno już nic jeść ani pić, a 3 godziny przed planowanym czasem operacji należy powstrzymać się od palenia papierosów.


6. Czy aborcja to bolesny zabieg?
Usunięcie ciąży jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym, co oznacza, że pacjentka nie odczuwa bólu. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale zazwyczaj nie są one zbyt bolesne.


7. Usuwanie ciąży a niepełnoletność – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest dostępna dla dziewcząt, które są jeszcze niepełnoletnie, ale pod warunkiem, że przyjeżdżają z opiekunem prawnym. Aby przeprowadzić zabieg, opiekun musi wypełnić niezbędną dokumentację


8. Dlaczego lepiej wstrzymać się z przyjmowaniem tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może powodować ryzyko powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niepełne usunięcie płodu, co może wymagać pomocy specjalisty.