Aborcja
Zabrze

Każda kobieta powinna mieć prawo do decydowania o swoim ciele i zdrowiu. Dostęp do aborcji pozwala na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących własnego ciała, rodziny i przyszłości. Obecnie obowiązujące prawo w Polsce ogranicza możliwość usuwania ciąży, dlatego gwarantujemy wsparcie kobietom, zapewniając pomoc w naszej klinice w Czechach.

Czym jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja to celowe zakończenie ciąży przez usunięcie płodu lub zarodka z macicy przed jego narodzeniem. W Polsce obowiązują wyjątkowo surowe przepisy dotyczące kwestii aborcji. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, aborcja jest dozwolona tylko w dwóch szczególnych sytuacjach:
gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego,
gdy ciąża jest zagrożeniem dla życia kobiety.
Poza tymi wyjątkami aborcja w Zabrzu, czy ogólnie w Polsce jest nielegalna, a osoby przeprowadzające zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, mogą podlegać karze finansowej lub więzienia.

Aborcja Zabrze - jakie konsekwencje?

Zgodnie z przepisami zawartymi w artykułach 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która wykonuje nielegalną aborcję lub pomaga w przerwaniu ciąży, może być skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko było wówczas zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wzrosnąć nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zakończenie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również uznawane jest za przestępstwo. Osoba popełniająca takie przestępstwo może być skazana na karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli dziecko było już w stanie samodzielnie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli nielegalna aborcja doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, osoba odpowiedzialna za ten czyn może podlegać karze więzienia do lat 12. Zgodnie z prawem sama ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Zabrzu?

Ze względu na ograniczenie dostępu do aborcji w Polsce, trudno znaleźć w Zabrzu miejsca, gdzie specjaliści dokonają zabiegu przerwania ciąży bez wskazań medycznych i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie usuwanie ciąży do 12. tygodnia jest w pełni legalne, a przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto się do nas zgłosić?

W naszej klinice ginekologicznej każda kobieta może liczyć na wsparcie i pomoc, której potrzebuje, bez zadawania niepotrzebnych pytań ani dokonywania ocen. Bez zbędnych pytań i bez oceniania.

Profesjonalne wsparcie medyczne
Gwarancja dyskrecji i poufności
Legalnie i bezpiecznie
Obsługa mówiąca w języku polskim
Transport w obie strony

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie główne metody przerywania ciąży. Aborcja metodą próżniową polega na usunięciu płodu za pomocą próżniowej pompki, którą umieszcza się w macicy. Zabieg ten przeprowadza wykwalifikowany personel medyczny w higienicznych warunkach, z reguły w klinice lub szpitalu. Metoda ta gwarantuje wysokie bezpieczeństwo – jest efektywna, szybka i wykonywana przez doświadczony personel medyczny. Ryzyko powikłań jest zazwyczaj niskie, szczególnie w przypadku przeprowadzenia wczesnych aborcji. W przypadku jakichkolwiek problemów lekarz jest dostępny na miejscu i może natychmiast reagować, co minimalizuje ryzyko wystąpienia poważniejszych powikłań. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu leków poronnych, które powodują przerwanie ciąży poprzez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne są zazwyczaj stosowane przez kobiety w domu, bez konieczności konsultacji z lekarzem, co oznacza brak nadzoru medycznego lub wsparcia w przypadku ewentualnych powikłań. Po zażyciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dalszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte części płodu mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji.

Usuwanie ciąży Zabrze

Aborcja w Czechach to najlepsze rozwiązanie dla kobiet z Polski, które chcą w bezpieczny sposób zakończyć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w ciągu jednego dnia. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podczas całego pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Zabrze - najczęstsze pytania

1. Aborcja – jaka cena?
Cena zabiegu usunięcia ciąży to 2100 zł – płatności można dokonać wyłącznie gotówką.

2. Ile trwa zabieg usuwania ciąży?
Samo usunięcie ciąży trwa około 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa średnio 2,5 godziny.

3. Do kiedy można legalnie usunąć ciążę w Zabrzu?
Zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym aborcji w Polsce, legalne przerywanie ciąży jest dozwolone do czasu, gdy płód nie jest jeszcze w stanie żyć samodzielnie poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy po zabiegu mogę ponownie zajść w ciążę?
Po wykonaniu zabiegu aborcji następuje rekonwalescencja, podczas której organizm wraca do stanu sprzed zabiegu. W tym okresie wszelkie dolegliwości zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do pełni zdrowia. Po okresie regeneracji organizmu, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Udając się do kliniki, należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, klapki, podpaskę oraz ręcznik. 5 5 godzin przed zabiegiem nie wolno spożywać żadnych posiłków ani płynów, a 3 godziny przed planowanym czasem operacji nie wolno palić papierosów.


6. Czy usunięcie ciąży boli?
Usunięcie ciąży jest przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym, co znaczy, że pacjentka nie odczuwa bólu. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale z reguły nie są one bardzo bolesne.


7. Usuwanie ciąży a niepełnoletność – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest dostępna dla dziewcząt, które jeszcze nie ukończyły 18 roku życia, jednak konieczne jest, żeby towarzyszy im opiekun prawny. Aby przeprowadzić zabieg, opiekun musi uzupełnić niezbędną dokumentację


8. Dlaczego nie warto przyjmować tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może powodować ryzyko powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niekompletna aborcja, co może wymagać interwencji medycznej.