Aborcja
Zielona Góra

Każda kobieta powinna mieć prawo do decydowania o swoim ciele i zdrowiu. Prawo do aborcji daje możliwość podejmowania przemyślanych decyzji dotyczących własnego ciała, planowania rodziny i przyszłości. Aktualnie obowiązujące prawo w Polsce ogranicza możliwość usunięcia ciąży, dlatego gwarantujemy wsparcie kobietom, zapewniając pomoc w naszej klinice na terenie Czech.

Co to jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja to celowe zakończenie ciąży przez usunięcie płodu lub zarodka z macicy przed jego narodzeniem. W Polsce obowiązują wyjątkowo restrykcyjne przepisy dotyczące aborcji. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, aborcja jest legalna tylko w dwóch wyjątkowych przypadkach:
gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego,
gdy ciąża jest zagrożeniem dla życia kobiety.
Poza tymi wyjątkowymi sytuacjami aborcja w Zielonej Górze, czy ogólnie w Polsce jest nielegalna, a osoby przeprowadzające zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, mogą być poddane karze finansowej lub pozbawienia wolności.

Aborcja Zielona Góra - konsekwencje prawne?

Zgodnie z artykułami 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza nielegalną aborcję lub udziela pomocy w przerwaniu ciąży, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko było wówczas zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może sięgać nawet 8 lat pozbawienia wolności. Przerwanie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą, ale pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również traktowane jest jako przestępstwo. Osoba popełniająca takie przestępstwo podlega karze od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. W przypadku, gdy dziecko jest już w stanie samodzielnie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli nielegalna aborcja doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, osoba odpowiedzialna za ten czyn może podlegać karze pozbawienia wolności do 12 lat. Zgodnie z prawem kobieta w ciąży nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Zielonej Górze?

W związku z zaostrzeniem prawa kobiet do aborcji w Polsce, na próżno szukać w Zielonej Górze miejsca, gdzie specjaliści dokonają zabiegu usunięcia ciąży bez medycznych wskazań i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie aborcja do 12. tygodnia jest w pełni legalne, a przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto nam zaufać?

W naszej klinice ginekologicznej każda kobieta otrzyma wsparcie i pomoc, której potrzebuje, bez zadawania zbędnych pytań ani dokonywania ocen. Bez zadawania zbędnych pytań i bez oceniania.

Specjalistyczna pomoc medyczna
Gwarancja dyskrecji i poufności
Legalny i bezpieczny zabieg
Brak barier językowych
Zapewniamy transport Polska-Czechy-Polska

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie najczęściej wykonywane metody przerywania ciąży. Aborcja metodą próżniową polega na usunięciu płodu za pomocą próżniowej pompki, którą umieszcza się w macicy. Zabieg ten wykonuje wykwalifikowany personel medyczny w higienicznych warunkach, najczęściej w klinice lub szpitalu. Metoda ta zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – jest efektywna, szybka i wykonywana przez doświadczony personel medyczny. Ryzyko powikłań jest z reguły niewielkie, w szczególności podczas wykonania aborcji we wczesnym okresie ciąży. W przypadku jakichkolwiek problemów lekarz jest na miejscu i może natychmiast zareagować, co minimalizuje ryzyko poważniejszych powikłań. Natomiast aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu tabletek poronnych, które powodują zakończenie ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne są zazwyczaj przyjmowane przez kobiety w domu, bez konieczności konsultacji z lekarzem, co oznacza brak nadzoru medycznego lub wsparcia w przypadku ewentualnych powikłań. Po zażyciu tabletek konieczna może być wizyta u lekarza w celu dokładniejszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte fragmenty płodu mogą prowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji.

Usuwanie ciąży Zielona Góra

Aborcja w Czechach to najlepsze rozwiązanie dla kobiet z Polski, które chcą w bezpieczny sposób usunąć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w jeden dzień. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podczas całego pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Zielona Góra - najczęściej pojawiające się pytania

1. Ile kosztuje zabieg usunięcia ciąży?
Cena zabiegu usunięcia ciąży to 2100 zł – płatności można dokonać tylko gotówką.

2. Ile czasu trwa zabieg usuwania ciąży?
Samo usunięcie ciąży trwa około 10-15 minut. Cały pobyt w klinice trawa około 2,5 godziny.

3. Do kiedy można legalnie usunąć ciążę w Zielonej Górze?
Zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym aborcji w Polsce, legalne usunięcie ciąży jest dozwolone do momentu, kiedy płód nie jest jeszcze zdolny do samodzielnego życia poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli zazwyczaj do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy mogę ponownie zajść w ciążę?
Po wykonaniu zabiegu aborcji następuje rekonwalescencja, podczas której organizm wraca do stanu sprzed zabiegu. W tym czasie skutki uboczne zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do pełni zdrowia. Po pewnym czasie, gdy organizm się zregeneruje, możliwe staje się ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Udając się do kliniki, należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, klapki, podpaskę oraz ręcznik. Na 5 godzin przed zabiegiem nie wolno spożywać żadnych posiłków ani płynów, a na 3 godziny przed planowanym czasem operacji należy powstrzymać się od palenia papierosów.


6. Czy usunięcie ciąży boli?

Terminacja ciąży wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i jest to zabieg bezbolesny. Po zabiegu mogą wystąpić łagodne napięcia lub skurcze macicy, ale zazwyczaj nie są one zbyt bolesne.


7. Usuwanie ciąży a niepełnoletność – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest legalna dla dziewcząt, które jeszcze nie ukończyły 18 roku życia, jednak konieczne jest, żeby towarzyszy im opiekun prawny. Aby przeprowadzić zabieg, opiekun musi uzupełnić wymaganą dokumentację


8. Dlaczego lepiej nie przyjmować tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może powodować ryzyko powikłań, takich jak nadmierne krwawienie, infekcje lub niepełne usunięcie płodu, co może wymagać interwencji specjalisty.