Aborcja
Kraków

Każda kobieta powinna móc decydować o sobie. Dostęp do aborcji pozwala na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących własnego ciała, rodziny i przyszłości. Z uwagi na ograniczenia prawne dotyczące aborcji w Polsce, zapewniamy wsparcie kobietom, oferując pomoc w naszej klinice zlokalizowanej w Czechach.

Czym jest aborcja i czy jest legalna w Polsce?

Aborcja polega na celowym przerwaniu ciąży poprzez pozbycie się płodu lub zarodka z macicy przed jego urodzeniem. W Polsce obowiązują wyjątkowo surowe przepisy dotyczące kwestii aborcji. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, aborcja jest dozwolona zaledwie w dwóch szczególnych sytuacjach:
zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt, kazirodztwo),
gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia kobiety.
Poza tymi wyjątkowymi sytuacjami aborcja w Krakowie, czy ogólnie w Polsce jest nielegalna, a osoby wykonujące zabieg usunięcia ciąży lub pomagające w jego przeprowadzeniu, podlegają karze finansowej lub więzienia.

Aborcja Kraków - konsekwencje prawne?

Zgodnie z artykułami 152 i 153 Kodeksu Karnego osoba, która przeprowadza nielegalną aborcję lub udziela pomocy w przerwaniu ciąży, może być skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli dziecko w momencie aborcji było w stanie przeżyć poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet 8 lat pozbawienia wolności. Przerwanie ciąży bez zgody kobiety ciężarnej lub za jej zgodą, ale pod przymusem – groźbą, przymusem czy też podstępem również uznawane jest za przestępstwo. Osoba popełniająca takie przestępstwo podlega karze od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy dziecko jest już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, kara może wynosić nawet do 10 lat więzienia. Jeśli nielegalne usunięcie ciąży doprowadzi do śmierci kobiety ciężarnej, osoba odpowiedzialna za ten czyn może być skazana na karę pozbawienia wolności do 12 lat. Zgodnie z prawem kobieta w ciąży nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.

Gdzie zrobić aborcję w Krakowie?

Ze względu na ograniczenie dostępu do aborcji w Polsce, na próżno szukać w Krakowie miejsca, gdzie specjaliści dokonają zabiegu usunięcia ciąży bez wskazań medycznych i zadawania pytań. Na pomoc przychodzą kliniki ginekologiczne z Czech, gdzie aborcja do 12. tygodnia jest dozwolone, a przede wszystkim bezpieczne.

zabieg w znieczuleniu ogólnym

Dlaczego warto się do nas zgłosić?

W naszej klinice ginekologicznej każda kobieta może liczyć na wsparcie i pomoc, której potrzebuje, bez zadawania niepotrzebnych pytań ani oceniania ocen. Bez zbędnych pytań i bez oceniania.

Najlepsze wsparcie medyczne
Dyskrecja i anonimowość
Legalny i bezpieczny zabieg
Kadra mówiąca w języku polskim
Zapewniamy transport Polska-Czechy-Polska

Aborcja próżniowa, a aborcja farmakologiczna

Aborcja próżniowa i aborcja farmakologiczna to dwie główne metody przerywania ciąży. Aborcja próżniowa polega na mechanicznym usunięciu płodu za pomocą specjalnej pompki, która jest umieszczana w macicy. Zabieg ten wykonuje wykwalifikowany personel medyczny w kontrolowanych warunkach, z reguły w klinice lub szpitalu. Metoda ta gwarantuje wysokie bezpieczeństwo – jest efektywna, szybka i wykonywana przez doświadczony personel medyczny. Ryzyko powikłań jest zazwyczaj niewielkie, w szczególności podczas wykonania aborcji we wczesnym okresie ciąży. W razie jakichkolwiek trudności lekarz jest na miejscu i może szybko reagować, co zmniejsza ryzyko wystąpienia poważniejszych komplikacji.
Z kolei aborcja farmakologiczna polega na przyjęciu leków poronnych, które powodują terminację ciąży przez wywołanie skurczów macicy i wydalenie płodu. Tabletki wczesnoporonne zwykle stosowane są przez kobietę w domu bez obecności lekarza, co oznacza, że nie mają one nadzoru medycznego ani wsparcia w przypadku powikłań. Po zażyciu tabletek nie obejdzie się bez udziału lekarza – konieczna może być wizyta u lekarza w celu dalszego oczyszczenia macicy, gdyż nieusunięte części płodu mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i poważnych konsekwencji zdrowotnych – to właśnie najważniejszy skutek uboczny, przez który aborcję farmakologiczną odradza się kobietom.

Usuwanie ciąży Kraków

Usuwanie ciąży w Czechach stanowi najlepsze rozwiązanie dla kobiet z Polski, które chcą w bezpieczny sposób usunąć ciążę. Klinika w Ostrawie zapewnia możliwość przeprowadzenia zabiegu aborcji w ciągu jednego dnia. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, wsparcie psychiczne oraz bezpieczeństwo i komfort przez cały okres pobytu.

tabletki wczesnoporonne

Aborcja Kraków - najczęściej pojawiające się pytania

1. Ile kosztuje zabieg usunięcia ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży to koszt 2100 zł – płatność przyjmowana jest tylko gotówką.

2. Jak długo trwa zabieg usuwania ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży trwa około 10-15 minut. Cały pobyt trwa około 2,5 godziny.

3. Do kiedy można legalnie usunąć ciążę w Krakowie?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi aborcji w Polsce, legalne przerywanie ciąży jest dozwolone do momentu, gdy płód nie jest jeszcze w stanie żyć samodzielnie poza ciałem kobiety ciężarnej, czyli do około 12 tygodnia ciąży.

4. Kiedy po zabiegu mogę ponownie zajść w ciążę?
Po przeprowadzeniu aborcji następuje rekonwalescencja, podczas której organizm powraca do stanu sprzed zabiegu. W tym okresie wszelkie dolegliwości zazwyczaj stopniowo ustępują, a kobieta wraca do pełni zdrowia. Po okresie regeneracji organizmu, możliwe jest ponowne zajście w ciążę.

5. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży?
Należy zabrać ze sobą: koszulkę do kolan, klapki, podpaskę oraz ręcznik. Na 5 godzin przed zabiegiem nie wolno już nic jeść ani pić, a na 3 godziny przed planowanym czasem operacji należy powstrzymać się od palenia papierosów.

6. Czy usunięcie ciąży boli?
Usunięcie ciąży jest przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym, co znaczy, że pacjentka nie odczuwa bólu. Po zabiegu może wystąpić lekkie napięcie lub skurcze macicy, ale zazwyczaj nie są one zbyt bolesne.

7. Usunięcie ciąży poniżej 18 roku życia – co wtedy?

W naszej klinice aborcja jest legalna dla dziewczyn poniżej 18 roku życia, ale pod warunkiem, że przyjeżdżają z opiekunem prawnym. Aby przeprowadzić zabieg, opiekun musi uzupełnić niezbędną dokumentację

8. Dlaczego nie warto przyjmować tabletek poronnych?
Aborcja przy pomocy tabletek poronnych bez nadzoru medycznego może wiązać się z ryzykiem powikłań, takich jak nadmierna utrata krwi, infekcje lub niekompletna aborcja, co może wymagać pomocy lekarza. Dlatego warto wybrać naszą klinikę, gdzie można wykonać aborcję próżniową w całkowicie legalny sposób, bez konsekwencji prawnych po opuszczeniu kliniki.